Beam – najzaujímavejšia služba pre Xbox One prichádza!

Streameri, YouTuberi, hráči pozor! na Xbox One sa celosvetovo spustila aplikácia Beam. Jedinečná služba zmení spôsob streamingu a hrania.

Služba Beam slúži na sledovanie alebo streamovanie hier na konzole Xbox One. Jedná sa o interaktívnu službu, ktorá umožňuje divákom nielen sledovať, ale aj interagovať s obľúbenými hrami a tiež samotnými streamermi a to v reálnom čase.

https://www.youtube.com/watch?v=mFXhXiOWRoE

Pozrite si9 užitočných tipov pre Xbox One, o ktorých ste možno nevedeli

Pýtate sa, ako bude možné interagovať s hrou? Streameri si napríklad môžu cez Beam na svoju stránku umiestniť tlačidlá, ktorými budú diváci spúšťať zvuky či udalosti priamo v hre. Vo virtuálnej miestnosti so streamerom môžu napríklad ovládať robotov.

Na tlačidlá bude možné klikať cez tzv. Sparks body, ktoré sa budú získavať sledovaním živých prenosov. Ak vás projekt zaujal, stačí kliknúť na stránku beam.pro a vybrať si stream podľa hry, streamera či počtu fanúšikov.

ZDROJ | Beam

Pozrite siXbox Game Pass: viac než sto hier za 10 eur mesačne

Výhodou služby je aj nízka odozva, ktorá by nemala prekonať jednu sekundu. Stream však musí využívať protokol FTL (Faster Than Light – Rýchlejší ako svetlo).

Ak ste začínajúci streamer a máte záujem vysielať svoj vlastný stream, stačí spustiť službu cez navigačné menu (Guide) na Xbox One, prostredníctvom menu Game Bar vo Windows 10 alebo s použitím streamovacieho softvéru od tretích strán.

Samotné vysielanie môžete sledovať okrem oficálnej stránky aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Beam, ktorá je dostupná pre iOS a Android.

V prípade, že sa chcete stať streamerom alebo vás proste baví pozerať rôzne herné streamy, potom by mohla byť platforma Beam práve pre vás.

Musíme uznať, že sa jedná o skutočne zaujímavý nápad, ktorý veríme, že bude Xbox podporovať aj naďalej. Podobnú službu by sme určite privítali aj na PlayStation 4. Je možné, že práve služba Beam bude o niekoľko rokov sociálna sieť, ktorá predčí tie súčasné.

ZdrojBeam

Komentáre k článku