Battle royale už aj v reálnom svete? Battlepalooza využíva Mapy Google

ZDROJ | nWay

Žáner battle royale aj naďalej kraľuje hernému odvetviu a aj keď by sa už mohlo zdať, že ho po technickej stránke nie je možné už nikam ďalej posúvať, prichádza Battlepalooza. Nová hra pre Android a iOS využíva pre svoje bojové úrovne podklady z Máp Google. Začína mestami v Spojených štátoch.

Čo je to battle royale?

Ide o online hru pre viacerých hráčov, v ktorej víťazí posledný hráč alebo tím nažive. Hráči musia popri vzájomnom boji taktiež preskúmavať prostredie, zbierať cenné predmety (zbrane, lekárničky, jedlo…) a napokon sa udržať nažive v postupne sa zmenšujúcom priestore mapy. Medzi aktuálne najpopulárnejšie battle royale tituly patrí Fortnite, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Apex Legends či Call of Duty: Warzone.

Celosvetová pandémia nám síce znemožnila cestovať, no do vybraných metropol sa budeme môcť najnovšie pozrieť aj v hre Battlepalooza. Nová bojová hra žánru battle royale sa bude odohrávať v uliciach miest prakticky v ich vernej kópii vďaka použitiu mapových podkladov zo služby Mapy Google.

Herné štúdio nWay sa pri tvorbe svojej hry spojila priamo so spoločnosťou Google, ktorá potvrdila, že ide o úplne prvé oficiálne využitie tejto mapovej platformy na tvorbu hier. Spoločnosti pri tvorbe titulu Battlepalooza úzko spolupracovali. Na platformách Android a iOS sa objaví už 10. decembra.

Battlepalooza prenesie hráčov najprv do Las Vegas, ku ktorému sa má už krátko po vydaní hry pridať aj San Francisco a neskôr aj Paríž. Hráči sa budú na ulice týchto miest pozerať z vtačej perspektívy, pričom sa ich môže na jednej mape stretnúť maximálne 24 v tímoch po dvoch alebo troch hráčov.

ZdrojBattlepalooza,VentureBeat

Komentáre k článku