Barbie Smart Dreamhouse – bábiky bývajú v smart domčekoch

ZDROJ | MattelHello Dreamhouse

Zdá sa, že aj legendárne bábiky Barbie napredujú. Po minuloročnej Hello Barbie prichádza na rad Barbie Hello Dreamhouse plný smart funkcií.

Hello Dreamhouse
ZDROJ | Mattel

Mattel predstavil na International Toy Fair 2016 v New Yorku viacero noviniek. Okrem detskej tlačiarne ThingMaker 3D je zaujímavý napr. aj smart hračkársky dom pre bábiky Barbie.

Pozrite siThingMaker 3D – bude populárnou detskou 3D tlačiarňou?

Hello Dreamhouse je priekopníkom IoT

Dreamhouse môžete ovládať pomocou Wi-Fi alebo synchronizácie so sprievodnou mobilnou aplikáciou. Deti môžu ovládať funkcie v Hello Dreamhouse aj pomocou hlasu. V hračkárskom dome sa taktiež nachádza aj široké spektrum svetiel, ktoré je možné aktivovať pomocou tlačidiel zabudovaných v podlahách domu.

Medzi zabudované smart funkcie taktiež patrí aj ovládanie schodov alebo krbu. Barbie taktiež môžete pomôcť usporiadať aj svetelnú show alebo diskotéku výberom rôznych predstavení v sprievodnej aplikácii.

https://www.youtube.com/watch?v=Dc76_NjU4_c

Okrem inteligentného domova sa Barbie pochválila aj vlastným lietajúcim drónom. Model Star Light Adventure RC Hoverboard RC Drone s ovládačom sa pohybuje v cene okolo 59,99 dolárov – približne 55 €.

Pozrite siLEN PRE ŽENY | Chcelo by ísť vaše dievčatko na kávu s „barbinou“?

Domček sa nevyhol kritike ochrancov detí

Približne pred rokom Mattel predstavil aj Barbie, ktorá dokáže hovoriť, tzv. Hello Barbie. Novodobé produkty od Mattel sa však nevyhli ani kritikom od skupín, ktoré sa snažia o ochranu detí od rôznych škodlivých vplyvov novodobého trhu. CCFC – Campaign for a Commercial Free Childhood sa znepokojovala s možnosti sondovania detí, ich záujmov, rodín a miesta kde sa nachádzajú.

Taktiež ako dôvod starostí uviedli aj možnosť programovania nevhodných odpovedí alebo režim „vždy k dispozícii“, tzv. „always ON“.

Barbie Hello Dreamhouse nie je lacnou záležitosťou. Vyjde vás okolo 299 dolárov – 275 €. Neskôr v tomto roku sa produkt môže objaviť už aj na pultoch predajní a v e-shope Mattel.

ZdrojMashable

Komentáre k článku