Bang & Olufsen má modulárny a opraviteľný prenosný reproduktor Beosound Level

ZDROJ | Bang & Olufsen

Dánsky výrobca špičkových audio a TV zariadení predstavil svoju aktuálnu novinku, bezdrôtový reproduktor Beosound Level s výrazným retro dizajnom a funkciami aké svet nevidel. Navyše má byť opraviteľný.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Bang & Olufsen je známy svojim extravagantným vzhľadom, ale aj funkciami ako málokto. Presne tieto dve špecifiká má aj nový Beosound Level, bezdrôtový reproduktor s retro dizajnom.

Základným rozdielom oproti konkurencii je na prvý pohľad dizajn. Nepozeráte sa pritom na dva rôzne reproduktory, ale na jeden a ten istý. Rozdiel je v tom, že ho môžete mať s drevenou mriežkou alebo látkou. Podľa toho, čo sa vám viac hodí do interiéru, alebo čo sa viac hodí k už existujúcim B&O produktom.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Inou nezvyčajnosťou je čiastočne modulárny dizajn, ktorý má do budúcnosti pomôcť s prípadnými opravami či úpravami. B&O chce byť ako kedysi, aby sa ich produkty používali roky ak nie desaťročia. V prípade digitálnych produktov je to náročnejšie, no B&O sľubuje možný upgrade Beosound Level v prípade, že jeho digitálne schopnosti prestanú byť zaujímavé. Napríklad Apple príde s AirPlay 6 a ten už nebude schopný komunikovať s AirPlay 2.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Rovnako je vymeniteľná a opraviteľná aj batéria. To sa v bezdrôtových reproduktoroch nevidí prakticky vôbec. Navyše batériu je možné vymeniť si aj doma.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Aktuálne batéria má vydržať 16 hodín prehrávania hudby, resp. 4 hodiny pri maximálnej hlasitosti. Batéria sa nabíja cez USB-C port, ale aj pomocou magnetického portu vzadu. Poteší aj fakt, že telo je odolné voči postriekaniu vodou i prachu (IP54).

ZDROJ | Bang & Olufsen

Tým, že je Level vybavený batériou, je ho možné používať aj ako klasický bezdrôtový reproduktor. Vďaka ale dômyslenému a štýlovému magnetickému pripojeniu k elektrickej sieti ho môžete využiť aj ako zadné reproduktory k domácemu kinu s možnosťou pripevnenia na stenu, alebo len tak, ako mono či stereo zostavu v domácnosti.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Technologickou lahôdkou je zabudovaný akcelerometer, ktorý meria v akej polohe je reproduktor a podľa toho nastavuje zvuk. Beosound Level je možné využívať v horizontálnej, ale aj vertikálnej polohe. Vo vnútri je 5 meničov, z toho dva 4-palcové woofre, jeden 2-palcový širokopásmový menič a dva 0,8-palcové výškové meniče. Každý z nich má svoj vlastný digitálny zosilňovač class D s výkonom 30 W, výškové reproduktory dopuje jeden 15 W zislňovač.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Reproduktor je totiž možné cez Wi-Fi 5 párovať do multiroom systému, no cez Bluetooth 5.0 k nemu môžete pripojiť akékoľvek zariadenie. Novinka podporuje nie len Chromecast a teda aj Google Assistant, ale aj Apple AirPlay 2 či Spotify Connect. Zaujímavé je, že k dispozícii je aj Ethernetové a analógové pripojenie či optické pripojenie zdroja hudby. Samozrejmosťou je aj zabudovaný mikrofón.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Ovládacie tlačidlá na boku/hornej strane sú prakticky neviditeľné, objavia sa až pri priblížení sa rukou. Rozmery novinky sú 34,8 x 23 x 5,6 cm, hmotnosť je až 3,3 kg.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Bang & Olufsen Beosound Level bude stáť od 1 249 € za verziu s látkou prekrývajúcou meniče a 1 499 € za drevenú verziu. Držiak na stenu bude doplnkovou výbavou za 99 €. Novinka príde na trh koncom apríla.

ZDROJ | Bang & Olufsen

ZdrojB&O

Komentáre k článku