Bang & Olufsen Beosound Balance – unikát za tisíce

ZDROJ | Bang & Olufsen

Dánsky Bang & Olufsen predstavil opäť čosi unikátne. Nejde ani tak o veľkosť novinky, ako o jeho výkon a určite aj cenu. Zabudnúť nesmieme ani na dizajn, o ktorý sa postaral Benjamin Hubert z dizajnérskeho štúdia Layer. Bang & Olufsen Beosound Balance si nedovolí každý, aj preto bude unikátny.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Bang & Olufsen Beosound Balance by na prvý pohľad mohol evokovať  stolovú lampu, alebo ešte viac, čističku vzduchu. Ani jedno ale nie pravda. Ide o plne bezdrôtový reproduktor, ktorý má zaujať hlavne dizajnom a potom i zvukom. Cena 2 000 € je síce obrovská, no ak Beosound Balance hrá ako tvrdí výrobca, fajnšmekri si prídu na svoje.

Beosound Balance je akoby z dvoch častí. Spodnú časť tvorí masívny 5,25″ basový reproduktor mieriaci dohora hneď pod hliníkovým krytom. Jeho konštrukcia je obalená do reálneho dreva a to buď svetlého alebo tmavého duba.

ZDROJ | Bang & Olufsen

V hornej časti sú osadené viaceré reproduktory. Napríklad dodola mieri druhý 5,25″ basový reproduktor, do strán zas mieria dva 3″ širokopásmové, dva 2″ širokopásmové a jeden 3/4″ výškový reproduktor. Horná časť je odetá do špeciálnej dánskej látky Kvadrat.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Na samom vrchu je akýsi tanier s dotykovým ovládaním. Hlasitosť sa na stavuje pohybom po podsvietených bodkách, ostatné tlačidlá sú v jeho strede. Škoda, že B&O pod tanier nepoužilo bezdrôtovú nabíjačku pre smartfóny a iné mobilné zariadenia.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Výkon výrobca neudáva, no odporúčaná veľkosť miestnosti pre jeden Beosound Balance je 60 m². Rozmery novinky sú 38 x 20 (priemer) cm, hmotnosť je 7,2 kg.

Bang & Olufsen Beosound Balance bude podporovať aj Apple AirPlay 2, ale aj Google Cast, Spotify Connect. Chýbať nemá ani podpora Amazon Alexa či Google Assistant. Samozrejmosťou je bezdrôtové Bluetooth 5.0 pripojenie, ale nechýba ani Wi-Fi 5 na pripojenie do multi-room systému domácnosti.

ZDROJ | Bang & Olufsen
ZDROJ | Bang & Olufsen

ZdrojB&O

Komentáre k článku