Balzam pre uši a pastva pre oči priamo v centre Banskej Bystrice

Ak si pred meno píšete titul „audiofil“ je viac ako isté, že elektrodomy a iné komerčné predajne audio a video výbavy odchádzate veľkým oblúkom. Práve pre ľudí, ktorí dokážu oceniť kvalitný zvuk je určená predajňa Enigma High Fidelity Audio v Banskej Bystrici.

Enigma High Fidelity Audio

História Enigma High Fidelity Audio siaha do roku 2012, kedy sa dvaja nadšenci High-End audia rozhodli, že Slovensku ponúknu predajňu, v ktorej fanúšikovia toho najlepšieho nájdu exkluzívne značky zvučných mien, známe vysokou kvalitou a najlepšími celosvetovými hodnoteniami.

Enigma High Fidelity Audio

Pôvodná predajňa sa zo Zvolena začiatkom roku 2015 presťahovala do centra Banskej Bystrice, kde v súčasnosti sídli v historickej budove zo 16. storočia. Práve priestory predajne Enigma High Fidelity Audio, ktoré sú vybavené dvojicou posluchových miestností dávajú ten správny šmrnc zvuku a obrazu, ktorý môžete na vlastné uši a oči zažiť.

Nie nadarmo sa hovorí, že je sto krát lepšie vidieť, ako počuť, aj keď v tomto prípade musíte rovnako aj počuť a užiť si to.

Enigma High Fidelity Audio

Enigma High Fidelity Audio

Spoločnosť Enigma High Fidelity Audio v súčasnosti distribuuje značky Focal, T+A, Elektroakustik, Sinus Audio, Audio Desk System Gläss, Artnovion, Thorens, CineVersum, Goldring, Wireworld a Eaglecable. V budúcnosti však podľa plánov, ktoré nám majitelia spoločnosti predstavili majú pribudnúť aj ďalšie značky.

Enigma High Fidelity Audio

O kvalite audio a video vybavenia, ktorú si môžete na vlastnej koži vyskúšať aj vy v predajni Enigma High Fidelity Audio svedčia aj ocenenia získané počas audio a video výstav na Slovensku. V roku 2013 si Enigma získala 1. miesto za najlepší zvuk výstavy High End Slovakia 2013 s reproduktormi Stella Utopia EM. Rok na to to bolo 3. miesto.

Enigma High Fidelity Audio

Enigma High Fidelity Audio

My sme mali jedinečnú možnosť nahliadnuť do predajne a vyskúšať si niektoré produkty, ktoré v ponuke Enigma High Fidelity Audio nájdete.

Najväčšiu pozornosť a určite aj najlepší dojem v nás zanechal projektor CineVersum Blackwing Two MK2015. Ak raz vyskúšate takto kvalitný projektor, nebudete chcieť už pozerať film na bežnom televízore, nech už používa akýkoľvek displej.

Enigma High Fidelity Audio

Jednoducho ten zážitok sa nedá s ničím porovnať a podanie farieb je tak blízke realite, že v niektorých scénach sa budete báť, aby záporní hrdinovia nevkročili do vašej obývačky. Samozrejme pre projektor je potrebné miesto a dostatočná tma. To všetko dokopy však dáva sledovaniu filmov úroveň, ktorá z tejto činnosti spraví doslova relaxačný rituál.

Okrem obrazu však potrebujete pre dokonalý zážitok aj zvuk. V prípade tohto projektora sa o dokonalé pohltenie dejom na plátne starala reproduktorová sústava modelového radu Electra Be od francúzskej spoločnosti Focal.

Enigma High Fidelity Audio

Keďže cena modelu vyššie nie je určená každému, vyskúšali sme si aj kompaktné a hlavne prenosné riešenie, pomocou ktorého si kino spravíte kdekoľvek na chate. Projektor CineVersum CV 20 je totiž pri svojich rozmeroch ideálnym spoločníkom na cesty.

Enigma High Fidelity Audio

Aj keď v jeho prípade nemôžeme kvalitu obrazu prirovnávať k tej, ktorú produkujú rádovo niekoľkonásobne drahšie zariadenia, boli sme zobrazením viac ako milo prekvapení. Navyše v prípade tohto modelu, ktorý obsahuje upravenú verziu operačného systému Android sa môžete tešiť aj na bohaté možnosti pripojenia.

Okrem 2x HDMI, či dvojice USB vstupov nechýba ani podpora bezdrôtového prenosu. DLNA, či Bluetooth v kombinácii s integrovaným Wi-Fi modulom robia z CV20 dokonalého priateľa každého, kto má vo svojom smartfóne poriadnu dávku videí.

Enigma High Fidelity Audio

Enigma High Fidelity Audio

Čo povedať na záver? Enigma High Fidelity Audio je spoločnosť, ktorá vám určite podá ruku v prípade ak ešte neviete, čo by ste chceli, ale aj v prípade, že viete presne čo v tej svojej vysnívanej obývačke chcete mať.

Predajňu nájdete v Banskej Bystrici na Dolnej ulici 18, pričom sortiment si môžete pozrieť aj na internetovej stránke spoločnosti Enigma High Fidelity Audio.

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku