Bakkt – kryptomenová burza založená firmou, ktorá zakladala burzu v New Yorku

ZDROJ | Hacker Noon

Spoločnosť Intercontinental Exchange, ktorá stojí za akciovou burzou v New Yorku, oznámila, že otvára novú kryptomenovú burzu Bakkt.

Platforma bude fungovať na technológii Microsoft cloud a na začiatok bude burza ponúkať obchodovanie s najznámejšou kryptomenou – Bitcoinom. Burza Bakkt má ponúkať kúpu a predaj Bitcoinu za doláre a iné oficiálne fiat meny.

Pre kryptomenový trh je podpora od takejto dôležitej a hlavne dôveryhodnej inštitúcie významný krok, ktorý môže zhodnotiť celkovú hodnotu kryptomien.

ZDROJ | Mashable

Pozrite siBitGrail – ďalšia kryptomenová burza bola okradnutá

Bitcoin sa momentálne pohybuje na úrovni 6 000 eur a koncom minulého roku sa predával za takmer 20 000 eur. Na cenu Bitcoinu ale aj ostatných kryptomien vplývajú vonkajšie správy ako napríklad hacknutie kryptomenových búrz či regulácie zo strany štátov.

Za posledné dni mohla cenu Bitcoinu ovplyvniť aj správa švajčiarskej investičnej banky UBS, ktorá sa vyjadrila, že cena Bitcoinu by musela dosiahnuť 213 000 dolárov, aby dokázala nahradiť americkú finančnú zásobu.

Správa sa tiež vyjadrila, že Bitcoin v súčasnej forme je príliš nestabilný a limitovaný, aby sa stal životaschopnou menou na platenie globálnych transakcií.

Na druhej strane množstvo spoločností prijíma kryptomeny ako náhradu za bežné meny. Príkladom môže byť najznámejší obchod s elektronikou na Slovensku či sieť Starbucks.

ZDROJ | Pixabay

Pozrite siUpfolio – naučte sa o kryptomenách viac cez prehľadné návody

Kryptomenová burza Bakkt by mala oznámiť viac detailov v nasledujúcich týždňoch a spustená by mala byť v novembri. Do vtedy však potrebuje povolenie od Americkej komisie pre terminované obchody s komoditami (US Commodity Futures Trading Commission).

Uvidíme ako to s touto burzou nakoniec dopadne. Je však viac ako možné, že pokiaľ bude burza Bakkt spustená v plánovanom novembri, pred Vianocami môžeme, podobne ako v minulom roku, očakávať prudké zmeny v cenách kryptomien.

ZdrojBusiness Wire,The Verge

Komentáre k článku