Bafang má nový ultrakompaktný 2-stupňový pohon pre elektrické bicykle

ZDROJ | Bafang

Čínska spoločnosť Bafang predstavila H700 – nový pohonný systém pre mestské elektrické bicykle, ktorý integruje nábojový motor, internú batériu, senzor krútiaceho momentu a ovládanie do jednotného systému.

Bafang patrí bok po boku spoločnosti Bosch medzi najväčších výrobcov pohonov pre elektrické bicykle a novým modelom H700 má ambíciu svoj trhový podiel ešte výraznejšie rozšíriť. Do segmentu mestských elektrických bicyklov totiž táto novinka prináša viaceré zaujímavé inovácie.

ZDROJ | Bafang

Spoločnosť tentokrát stavila na nábojový motor s výkonom 250 W umiestnený priamo na zadnom kolese, ktorého súčasťou je aj napriek hmotnosti len 3,2 kilogramu aj dvojstupňová automatická prevodovka. Nižší stupeň ponúkne viac krútiaceho momentu (do 32 Nm), čo sa bude hodiť pri rýchlom štarte a jazde do kopca. Pri vyšších rýchlostiach sa pohon automaticky prepne do druhého stupňa.

ZDROJ | Bafang

So snímaním pedálovania systému pomáha senzor krútiaceho momentu, ktorý na rozdiel od kadenčných senzorov dokáže aplikovať výkon nielen podľa rýchlosti pedálovania, ale aj podľa sily, akou cyklista zošliapne pedál. Elektromotor tak dokáže na potrebu zvýšenia výkonu zareagovať oproti kadenčným senzorom oveľa rýchlejšie a presnejšie.

Súčasťou systému H700 je napokon aj interná batéria, ktorá sa umiestni do rámu bicykla. Nevýhodou tohto riešenia je samozrejme fakt, že batériu nemôžete nabiť v byte či kancelárii bez samotného bicykla, ani jednoducho po rokoch vymeniť za novú. Na druhej strane vám ju však aspoň nikto neukradne.

Pozrite siHyundai uvádza vodíkový hybrid, športiak Vision FK potiahne 671 koní

Poslednou súčasťou nového systému je ovládacie tlačidlo integrované do hornej tyče rámu, ktoré je za normálnych okolností umiestnené priamo na riadidlách, kde si po novom budú môcť cyklisti umiestniť dodatočné svetlá, držiaky a ďalšie doplnky.

ZDROJ | Bafang

Befang plánuje uviesť systém H700 do predaja už koncom septembra. Stretnúť by sme sa s ním mali v cenovo dostupných elektrických bicykloch aj na našom trhu.

ZdrojBafang

Komentáre k článku