Bad News – hra, ktorá vás naučí šíriť falošné správy a konšpirácie

V posledných rokoch sa internetom často šíria falošné správy. Niekedy je problém ich rozpoznať od reálnych správ, no čo ak by ste sa postavili na stranu šíriteľa takýchto takzvaných „Fake News“? To vám umožní hra Bad News.

Najlepší spôsob, ako rozpoznať šíriteľov falošných správ je stať sa jedným z nich. Na tejto myšlienke stojí webová hra Bad News, ktorá vám ukáže, ako sa môžete vypracovať z obyčajného používateľa Twitteru na konšpiračný server s tisíckami odberateľov.

Bad News ukazuje, aké triky používajú šíritelia falošných správ a ako jednoducho na tieto triky ľudia naletia. Pri hraní tejto hry zistíte, aké jednoduché je šíriť falošné informácie a ako jednoducho sa môžete vydávať za inú osobu či spoločnosť. Vašou úlohou v hre je získať čo najväčší počet odberateľov a zároveň si udržať nejaký stupeň kredibility.

Hru vytvoril tím holandských akademikov a novinárov, ktorí sa nazývajú DROG. Tí si zaumienili, že chcú ľudí naučiť rozoznávať dezinformácie, pričom najviac sa zameriavajú na študentov.

Pozrite siVláda Donalda Trumpa chce privatizovať medzinárodnú vesmírnu stanicu

Bad News už niekoľko mesiacov využívajú školy, aby naučili študentov rozoznať pravdivé informácie od tých falošných. Upravená verzia je dokonca využívaná aj v rámci tréningu dôstojníkov v holandskej armáde.

Ide samozrejme iba o urýchlenú simuláciu, no falošné správy vytvárané v hre a následné vymyslené reakcie ľudí sa veľmi podobajú realite, s akou sa možno stretávate aj na svojej Facebookovej nástenke.

ZdrojMashable

Komentáre k článku