Azure Kinect Developer Kit – známa periféria z Xboxu prichádza na počítače

ZDROJ | Microsoft

Zariadenie Microsoft Kinect urobilo svojho času revolúciu vo svete hier ovládaných pohybom tela. Z Xbox 360 prichádza podobné zariadenie, Azure Kinect Developer Kit, aj na počítače.

https://www.youtube.com/watch?v=jJglCYFiodI

Pôvodný Kinect vyzeral ako veľká webkamera, ktorá sa umiestnila pod televíziu a pripojila ku konzole Xbox 360. Kinect umožnil hranie hier pomocou pohybu tela. Najčastejšie sa Kinect využil pri párty hrách ako Just Dance či Kinect Adventures. Neskôr sa boom pohybových hier skončil a s príchodom Xboxu One išiel Kinect postupne do úzadia aj kvôli nedostatku hier.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siMicrosoft ohlasuje nový projekt Kinect pre vývojárov

Microsoft využil poznatky z vývoja Kinectu a vytvoril drobný senzor Azure Kinect Developer Kit, ktorý slúži ako príslušenstvo pre počítače, Obsahuje najnovšie senzory umelej inteligencie vrátane senzoru time-of-flight, ktorý poznáme z VR zariadenia HoloLens 2.

Nechýba mikrofón, 12 Mpx RGB kamera a 1 Mpx hĺbková kamera. Senzor sa bude dať prepojiť s viacerými Azure Kinect zariadeniami čím sa budú dať vytvárať priestorové modely. Zariadenie tiež disponuje akcelerometrom a gyroskopom.

Senzor slúži na výskum umelej inteligencie a bude fungovať na cloude. Vývojári tak môžu využiť umelú inteligenciu v rôznych aplikáciách, prípadne v návrhoch 3D máp do virtuálnej reality. Ide najmä o vývojárske zariadenie, ktoré by malo pomôcť zjednodušiť prácu.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siMicrosoft Xbox končí s výrobou pohybového ovládača Kinect

Jeden zo start-upov využíva senzor na snímanie pacientov v nemocniciach. V prípade, že spadnú alebo sa im niečo stane, senzor to zaznamená a upozorní personál. Zariadenie sa však bude dať využiť aj v oblasti inteligentného predaja, logistike, výrobe či v robotike. Na programovanie bude slúžiť platforma Azure IoT Edge.

Microsoft začal ponúkať vývojársky balíček Azure Kinect na predobjednávku za cenu 399 dolárov. Zariadenie by malo byť k dispozícii v USA a v Číne.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku