AV prijímače Denon AVR-X550BT / AVR-X250BT naštartujú vaše domáce kino

ZDROJ | TechHive

Začínate s domácim kinom? Možno si myslíte, že v kategórii „entry level“ budete musieť siahnuť po neznačkovom „krabicovom“ riešení neistej kvality. Obavy však nie sú namieste. Denon, jeden z popredných výrobcov produktov pre domáce, aj profesionálne audio-video systémy, prináša dvojicu AV prijímačov za takmer absurdne nízku cenu.

AVR-X550BT a AVR-X250BT sú pritom plnohodnotné AV prijímače, dokonca vybavené aj radom pokročilých funkcií, takže s nimi hravo postavíte systém viackanálového zvuku pre obľúbené filmy. „Nezastaví“ vás ani UltraHD video, alebo zvuk vo vysokom rozlíšení.

AVR-X550BT – zdatný nástupca „540-tky“

Tento AV prijímač disponuje piatimi zvukovými kanálmi s výkonom 130 W / kanál (do záťaže 6 Ohm, pri skreslení 1%) a výstupom pre dva subwoofery. S takýmto výkonom bez problémov ozvučíte aj veľkú obývačku a akčné scény nebudú trpieť silovou „limitáciou“.

Automatické kalibrovanie reproduktorov pomocou mikrofónu pritom umožní dokonalú zvukovú ekvalizáciu pre konkrétnu miestnosť. Nastavenie je jednoduché prostredníctvom menu na veľkom grafickom displeji.

Pozrite siDenon HEOS AVR – revolučný AV prijímač aj pre náročných

Receiver disponuje dostatočným sortimentom vstupov na pripojenie všetkých multimediálnych zdrojov signálu, ktoré možno budete mať k dispozícii. Postarajú sa o to dva digitálne optické vstupy a päť HDMI vstupov (z toho tri s podporou HDCP2.2, 3D/4k a ARC- Audio Return Channel, umožňujúce jednokáblové prepojenie s televízorom a HDMI CEC). Jeden z nich, spolu s USB vstupom nájdete aj na prednom paneli.

ZDROJ | Denon

 

Okrem toho oba modely ponúkajú bezdrôtovú Bluetooth konektivitu na prehrávanie hudby zo smartfónov a ďalších prenosných zariadení.

Pozrite siDenon Envaya – Reinkarnácia prichádza v novej kolekcii

Prijímač podporuje všetky bežné formáty hudobných súborov MP3, WMA, FLAC a MPEG-4 / AAC aj cez USB rozhranie na prednom paneli. Zvládne však aj zvuk vo vysokom rozlíšení s podporou Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio.

Jeho schopnosti spracovania obrazu zahŕňajú video v kvalite 4K/ 60 Hz pri plnej prenosovej rýchlosti a HDR.

Denon AVR-X540 BT dostane vylepšeného nástupcu.ZDROJ | Denon

Oproti svojmu predchodcovi AVR-X540BT má X550BT nielen vylepšený dizajn, ale ponúka grafické užívateľské rozhranie v 4K rozlíšení a podporuje aj Dolby Vision a HLG. Domáce kino môžete okrem diaľkového ovládača pohodlne ovládať aj zo svojho smartfónu pomocou vyhradenej aplikácie Denon 500 Series Bluetooth remote app.

Keď low-end dokáže prekvapiť

Ani mierne oklieštený partner z dvojice noviniek sa nemá za čo hanbiť. Oproti vybavenejšiemu modelu nemá AVR-X250 BT na prednom paneli USB port, celkovo má však k dispozícii rovnaký počet HDMI vstupov (päť, z toho tri s podporou HDCP 2.2)

ZDROJ | Denon

Úsporné riešenie sa prejavilo aj v chýbajúcej podpore Bluetooth remote app a Dolby vision, ale bezdrôtový streaming cez Bluetooth funguje aj tu. Na vyladenie miestnosti budete v tomto prípade sami, pretože automatická kalibrácia reproduktorov pomocou mikrofónu k dispozícii takisto nie je.

Aj tento 5.1-kanálový AV prijímač však dodá rovnaký výkon 130 W na kanál a zvládne video v rozlíšení 4K/ 60 Hz s plnou rýchlosťou prenosu. Podporuje tiež pokročilé funkcie HDR, HLG, ARC a HDMI CEC a HD audio s Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Namiesto dvoch však k nemu pripojíte len jeden subwoofer.

ZDROJ | Klipsch

Ak zastávate názor, že v jednoduchosti je sila a hľadáte maximálne úsporné riešenie pre základ domáceho kina s veľmi slušnou kvalitou zvuku, aj obrazu, potom je Denon AVR-X250 BT pre vás ako stvorený.

Pozrite siDenon – viac ako 100 rokov v prvej línii

Nové modely prichádzajú do predaja v týchto dňoch, no Denon zatiaľ neuvoľnil všetky detaily technických špecifikácií. Známe sú však predajné ceny, ktoré pri danej výbave a prevedení oslovia nejedného Hi-Fi fanúšika.

AVR-X550BT sa bude predávať za 349 EUR a AVR-X250BT získate dokonca len za 279 EUR. Obidva modely v čiernom prevedení budú dostupné už v priebehu mája v predajniach BIS audio a vo vybraných predajniach Hi-Fi techniky.

ZdrojDenon

Komentáre k článku