Plávajúci hotel s energetickou autonómiou

Nikto vám nemôže splniť toľko, koľko vám môžu sľúbiť politici. Ale nielen tí. Tvorcovia dizajnérskych štúdií a fantasti sú z rovnakého cesta.

Naspäť do budúcnosti! Čaká nás renesancia elektróniek?

Nemyslite si, že vákuové elektrónky, ktoré si ešte pamätáte zo starých televízorov, alebo rádií sú len historickým artefaktom. Stále sa používajú a dokonca opäť prevezmú žezlo od tranzistorov.

Hybridy inak a lepšie

Elektromobily sú čím ďalej horúcejšou témou. Niet divu, veď vieme, koľko stojí liter benzínu, či nafty. Problémy s nabíjaním batérií sú však jedným z limitujúcich prvkov, hoci by nemuseli.

Magnetické pásky slávia šesťdesiatku. Do dôchodku nesmerujú

Keď povieme magnetická páska, asi si predstavíte kotúčový magnetofón, alebo nanajvýš kompaktné kazety, či mikrokazety na záznam audio, alebo videosignálu. Každopádne archaizmus. Ale nie je to celkom pravda.

Konečne prídu LED žiarovky vhodné na prácu

Nielen energetická úspornosť, ale aj farebná teplota a v neposlednej miere aj dostatočný svetelný výkon sú dôležitými faktormi pri výbere alternatívnych zdrojov svetla. A býva to problém.

Striebrom proti Wi-Fi signálu

Tapetami proti elektrosmogu? Bezlicenčné rádiové pásma majú výhody, ale prinášajú aj nemalé riziká a nepríjemnosti so zahltením sietí. S neobvyklým riešením teraz prichádzajú Francúzi.

Dýchajúce batérie od IBM znásobia dojazd elektromobilov

Pripadá vám elektromobil ako „pánske huncútstvo“ určené na výjazdy do nákupného centra a späť? Zabudnite! Ich akčný rádius neustále rastie a vývoj IBM môže kartu dokonca obrátiť.