Nová trieda S je o inteligentnej bezpečnosti

Bude to prvé sériovo vyrábané auto úplne bez žiaroviek a inteligentné systémy dokážu zvládnuť kolízne situácie aj za vás. Bezpečný a ohľaduplný Mercedes-Benz novej triedy S.

Najúspornejšie TV má Samsung a LG

Hľadeli ste pri výbere televízoru na jeho spotrebu? Možno áno a zrejme ste potrebný údaj hľadali márne. Pri veľkých uhlopriečkach však spotreba nie je zanedbateľná.

Budúcnosť médií a cenzúra internetu

Chcete zostať inkognito? Vypínanie mobilu potom môže mať zmysel. Motivačnú aj reštriktívnu cenzúru internetu nasadzujú mnohé krajiny.

Zelenšie to snáď už nebude

Po uhlíkovej stope ani stopy! Toto by sme s trochou nadsádzky mohli povedať o nových veterných elektrárňach, ktoré sú vyrobené hádam z najekologickejšieho materiálu, aký existuje – z dreva.

Elektrinu dokáže generovať aj uhlík

Solárne články sú dobré vtedy, ak dosahujú špičkový pomer výkon/cena. Tie najúčinnejšie riešenia preto nemusia byť najvýhodnejšie pre praktické využitie. V kozmickom výskume je tomu inak.

Elektrina z ľudského tepla? Možno áno

Nemusíme hneď lámať palicu nad obrovskými fotovoltaickými farmami s kontroverzným dopadom na ekosystém. Obnoviteľné zdroje, môžu pomôcť aj v drobných aplikáciách - zabudli ste už na kalkulačky so solárnym článkom?

Bez Wi-Fi ani fotku!

Výhody fotomobilov, ktoré umožňujú okamžité zdieľanie záberov či videí na internete, alebo na kompatibilných zariadeniach, preberajú už aj kamery. A nemusia byť ani najnovšie.

Ako chutí víno od robota?

Kým my riešime červenú naftu pre roľníkov, vo Francúzsku budú už na budúci rok niektoré vinice obrábať roboty. Nazdravie!