Rotel prichádza s ucelenou radou Hi-Fi 12 SERIES

Ak chcete počúvať streamovanú hudbu, alebo internetové rádio, prečo by ste mali byť odkázaní len na reprodukciu prostredníctvom počítača, či nebodaj mobilu?

Vedci z MIT vyvinuli čip, ktorý získa energiu odkiaľkoľvek

Recyklácie energie je dobrou cestou k zvyšovaniu energetickej úspornosti a efektivite. Možnosti na jej uskutočnenie sa otvárajú nielen v elektrickej trakcii v doprave, ale aj v elektronike.

Články s účinnosťou 50% možno otočia solárnu ekonomiku

Účinnosť fotovoltaických panelov je kľúčovým parametrom, od ktorého v nemalej miere závisí aj rentabilita zelenej energetiky. Solárne články „s dvoma tvárami“ dosiahnu efektivitu z ríše snov.

Objav Božskej častice je na svete!

­Po rokoch experimentálneho bádania a teoretických konštrukcií sa vedcom z CERN podarilo potvrdiť existenciu „božskej častice“ zodpovednej za hmotnosť materiálneho sveta.

Elixír života nás vytrhne z klinickej smrti

Milióny ľudí v akútnom ohrození života by bolo možné zachrániť, ak by sme dokázali preklenúť niekoľko desiatok minút do príchodu záchranky. Ale riešenie je zrejme na dosah.

Zeus bude Američan?

Rozkázať vetru a dažďu sa nám síce zatiaľ veľmi nedarí, ale americká armáda sa pohráva s myšlienkou metať blesky na nepriateľské ciele. A čosi sa už rysuje.

Nástupca flash pamätí sa blíži

Vedci z Univerzity v Cambridge predstavili nový materiál pre PCM pamäte. Nad flash pamäťami sa síce zatiaľ nestmieva, ale obrysy budúcnosti sú čoraz zreteľnejšie.