Slovanet spustí nový WiMAX, zrejme bez mobility

Hoci časy, keď sme WiMAX považovali za technologické zaklínadlo sú preč, technológia má stále čo povedať. V niektorých lokalitách môže byť dokonca najvýkonnejším pripojením na internet.

Solar Impulse „udrie“ na Ameriku

Lietať na solárny pohon ešte dlho asi nebude rutinou, ale priekopníci sú na to, aby búrali dogmy. Solar Impulse už pozerá k novým obzorom.

GE ukázal recept na reálne elektrobusy

Elektrická trakcia v MHD je ekologicky prívetivou cestou, ale trolejbusy aj električky vyžadujú výstavbu drahej infraštruktúry. Elektrické autobusy takýmto hendikepom netrpia.

Lítiové batérie budú „zelené“

Recyklujete batérie? Jedným z neblahých dopadov batérií na životné prostredie je obsah ťažkých aj ľahkých kovov a ich zlúčenín, ktorý z nich robí toxickú záťaž. Má sa to zmeniť.

MyKey – keď je auto múdrejšie ako vodič

Nezrelého vodiča spoľahlivo rozoznáme podľa miery exhibicionizmu a hlasitosti palubného subwoofera. U dospelých mladých ľudí s tým sotva čosi urobíme, ale rodičia tínedžerov majú šancu.

Bonsaj, ktorý nabije váš mobil

Solárna energetika v malom môže pomôcť s energiou tam, kde chýba rozvodná sieť a navyše aj skrášliť interiér.

Vložíte si displej do oka? Aj to bude realitou!

Displeje v okuliaroch sú už úplne bežné, nájdeme ich aj v aktívnych okuliaroch pre 3D TV. A okrem Google sa aj ďalšie firmy zamerali na vývoj okuliarových displejov. Ale LCD šošovky? To je čosi iné.

Bosch a Siemens „dezertovali“ z púšte

Vyzerá to ako solárny megaprojekt storočia. Argumenty hovoria jasne pre využitie púští v solárnej energetike. Nad Desertecom sa však začína možno stmievať, čo slnečným elektrárňam nesvedčí.