Elektrinu dokáže generovať aj uhlík

Solárne články sú dobré vtedy, ak dosahujú špičkový pomer výkon/cena. Tie najúčinnejšie riešenia preto nemusia byť najvýhodnejšie pre praktické využitie. V kozmickom výskume je tomu inak.

Elektrina z ľudského tepla? Možno áno

Nemusíme hneď lámať palicu nad obrovskými fotovoltaickými farmami s kontroverzným dopadom na ekosystém. Obnoviteľné zdroje, môžu pomôcť aj v drobných aplikáciách - zabudli ste už na kalkulačky so solárnym článkom?

Bez Wi-Fi ani fotku!

Výhody fotomobilov, ktoré umožňujú okamžité zdieľanie záberov či videí na internete, alebo na kompatibilných zariadeniach, preberajú už aj kamery. A nemusia byť ani najnovšie.

Ako chutí víno od robota?

Kým my riešime červenú naftu pre roľníkov, vo Francúzsku budú už na budúci rok niektoré vinice obrábať roboty. Nazdravie!

Môžeme mať rýchlejšie Wi-Fi? Môžeme!

Bezdrôtové prenosy nikdy nie sú také rýchle, aby sme nepotrebovali ešte rýchlejšie. A tak sa rodia nové štandardy a zložité HW terminály, no vedci našli aj inú cestičku.

Benzín zo vzduchu? Zabudnime!

Benzín sa skladá hlavne z uhľovodíkov a uhlíka aj vodíka je dostatok aj vo vzduchu. Prečo teda nespojiť ekonomiku s ekológiou a pri výrobe paliva zároveň likvidovať oxid uhličitý?

Vo Vesmíre to žije

Frmol na „trati“ Zem – ISS aj unikátnu 9 gigapixlovú fotografiu centra našej galaxie priniesol uplynulý týždeň v oblasti výskumu kozmu.

3D tlač a tlačiarne – tvrdá virtuálna realita

Nie vyrábať, ale vytlačiť! 3D tlačiarne prekračujú prah profesionálnych štúdií a vďaka poklesu cien a rastúcemu výkonu sa z nich zrejme čoskoro stanú praktickí členovia domácností. + 6x VIDEO