Šéf Tesly chce autá ako James Bond a Fantomas

Renesančný inovátor Elon Musk sa neuspokojí s lietaním do vesmíru, ani s elektrickými limuzínami Tesla Motors. Chce auto, ktoré bude doma na zemi, vo vzduchu a možno aj pod vodou.

S mikročipom proti depresii, alebo do pekla?

Čipy v mozgu pomôžu riadiť a kontrolovať emócie psychicky labilných pacientov. Či je to príbeh ako z rozprávky, alebo z hororu, záleží na okolnostiach.

Google mieri do vesmíru. Chce šíriť internet

Internet ako základné ľudské právo, alebo konektivita vždy a všade. Aj takáto je predstava internetových gigantov. Online biznis bez pripojenia jednoducho nefunguje.

Volvo ide do bezdrôtového nabíjania elektrobusov

Exhaláty, uhlíková stopa, elektromobilita. Možno vám tieto pojmy pripadajú ako módne frázy, ale elektrifikácia dopravy v meste môže naozaj prispieť k životnému komfortu.

BMW – projekt UR:BAN má zmeniť jazdu v meste

Jazdu v meste komplikujú chodci, cyklisti, svetelné križovatky a kolóny áut. Vodiči musia venovať jazde omnoho viac pozornosti, ako na diaľnici. Pomôcť im majú sofistikované asistenčné systémy.

Panspermia je zrejme možná

Život si vždy nájde cestu. A to nielen vo filme Jurský park, ale pravdepodobne aj vo vesmírnom meradle.

Mikroimplantáty priblížia kyborgov

Kardiostimulátory a bioprotézy vnútorných orgánov môžu byť oveľa menšie a dokonalejšie. Otvoria sa tak nové medicínske možnosti, ale aj nové riziká.