Ako chutí víno od robota?

Kým my riešime červenú naftu pre roľníkov, vo Francúzsku budú už na budúci rok niektoré vinice obrábať roboty. Nazdravie!

Môžeme mať rýchlejšie Wi-Fi? Môžeme!

Bezdrôtové prenosy nikdy nie sú také rýchle, aby sme nepotrebovali ešte rýchlejšie. A tak sa rodia nové štandardy a zložité HW terminály, no vedci našli aj inú cestičku.

Benzín zo vzduchu? Zabudnime!

Benzín sa skladá hlavne z uhľovodíkov a uhlíka aj vodíka je dostatok aj vo vzduchu. Prečo teda nespojiť ekonomiku s ekológiou a pri výrobe paliva zároveň likvidovať oxid uhličitý?

Vo Vesmíre to žije

Frmol na „trati“ Zem – ISS aj unikátnu 9 gigapixlovú fotografiu centra našej galaxie priniesol uplynulý týždeň v oblasti výskumu kozmu.

3D tlač a tlačiarne – tvrdá virtuálna realita

Nie vyrábať, ale vytlačiť! 3D tlačiarne prekračujú prah profesionálnych štúdií a vďaka poklesu cien a rastúcemu výkonu sa z nich zrejme čoskoro stanú praktickí členovia domácností. + 6x VIDEO

Automobily budú mať vlastný „internet“

Internet strojov a M2M komunikácia v automobiloch má už prvé kroky za sebou. Zabezpečenie a kniha jázd s GPS, „čierna skrinka“, rozpoznávanie chodcov a núdzové volanie pri havárii sú však len začiatkom.

Páni opäť „zabíjajú“ Einsteina

Rýchlosť svetla vo vákuu je vo vesmíre najvyššia a neprekonateľná, tvrdí teória relativity. Napriek tomu, že jej nespočetné experimenty dávajú za pravdu, hľadači nemožného sa nevzdávajú.