Solar Impulse „udrie“ na Ameriku

Lietať na solárny pohon ešte dlho asi nebude rutinou, ale priekopníci sú na to, aby búrali dogmy. Solar Impulse už pozerá k novým obzorom.

GE ukázal recept na reálne elektrobusy

Elektrická trakcia v MHD je ekologicky prívetivou cestou, ale trolejbusy aj električky vyžadujú výstavbu drahej infraštruktúry. Elektrické autobusy takýmto hendikepom netrpia.

Lítiové batérie budú „zelené“

Recyklujete batérie? Jedným z neblahých dopadov batérií na životné prostredie je obsah ťažkých aj ľahkých kovov a ich zlúčenín, ktorý z nich robí toxickú záťaž. Má sa to zmeniť.

MyKey – keď je auto múdrejšie ako vodič

Nezrelého vodiča spoľahlivo rozoznáme podľa miery exhibicionizmu a hlasitosti palubného subwoofera. U dospelých mladých ľudí s tým sotva čosi urobíme, ale rodičia tínedžerov majú šancu.

Bonsaj, ktorý nabije váš mobil

Solárna energetika v malom môže pomôcť s energiou tam, kde chýba rozvodná sieť a navyše aj skrášliť interiér.

Vložíte si displej do oka? Aj to bude realitou!

Displeje v okuliaroch sú už úplne bežné, nájdeme ich aj v aktívnych okuliaroch pre 3D TV. A okrem Google sa aj ďalšie firmy zamerali na vývoj okuliarových displejov. Ale LCD šošovky? To je čosi iné.

Bosch a Siemens „dezertovali“ z púšte

Vyzerá to ako solárny megaprojekt storočia. Argumenty hovoria jasne pre využitie púští v solárnej energetike. Nad Desertecom sa však začína možno stmievať, čo slnečným elektrárňam nesvedčí.  

Nová trieda S je o inteligentnej bezpečnosti

Bude to prvé sériovo vyrábané auto úplne bez žiaroviek a inteligentné systémy dokážu zvládnuť kolízne situácie aj za vás. Bezpečný a ohľaduplný Mercedes-Benz novej triedy S.