Bez Wi-Fi ani fotku!

Výhody fotomobilov, ktoré umožňujú okamžité zdieľanie záberov či videí na internete, alebo na kompatibilných zariadeniach, preberajú už aj kamery. A nemusia byť ani najnovšie.

Ako chutí víno od robota?

Kým my riešime červenú naftu pre roľníkov, vo Francúzsku budú už na budúci rok niektoré vinice obrábať roboty. Nazdravie!

Môžeme mať rýchlejšie Wi-Fi? Môžeme!

Bezdrôtové prenosy nikdy nie sú také rýchle, aby sme nepotrebovali ešte rýchlejšie. A tak sa rodia nové štandardy a zložité HW terminály, no vedci našli aj inú cestičku.

Benzín zo vzduchu? Zabudnime!

Benzín sa skladá hlavne z uhľovodíkov a uhlíka aj vodíka je dostatok aj vo vzduchu. Prečo teda nespojiť ekonomiku s ekológiou a pri výrobe paliva zároveň likvidovať oxid uhličitý?

Vo Vesmíre to žije

Frmol na „trati“ Zem – ISS aj unikátnu 9 gigapixlovú fotografiu centra našej galaxie priniesol uplynulý týždeň v oblasti výskumu kozmu.

3D tlač a tlačiarne – tvrdá virtuálna realita

Nie vyrábať, ale vytlačiť! 3D tlačiarne prekračujú prah profesionálnych štúdií a vďaka poklesu cien a rastúcemu výkonu sa z nich zrejme čoskoro stanú praktickí členovia domácností. + 6x VIDEO

Automobily budú mať vlastný „internet“

Internet strojov a M2M komunikácia v automobiloch má už prvé kroky za sebou. Zabezpečenie a kniha jázd s GPS, „čierna skrinka“, rozpoznávanie chodcov a núdzové volanie pri havárii sú však len začiatkom.

Páni opäť „zabíjajú“ Einsteina

Rýchlosť svetla vo vákuu je vo vesmíre najvyššia a neprekonateľná, tvrdí teória relativity. Napriek tomu, že jej nespočetné experimenty dávajú za pravdu, hľadači nemožného sa nevzdávajú.