Konečne prídu LED žiarovky vhodné na prácu

Nielen energetická úspornosť, ale aj farebná teplota a v neposlednej miere aj dostatočný svetelný výkon sú dôležitými faktormi pri výbere alternatívnych zdrojov svetla. A býva to problém.

Striebrom proti Wi-Fi signálu

Tapetami proti elektrosmogu? Bezlicenčné rádiové pásma majú výhody, ale prinášajú aj nemalé riziká a nepríjemnosti so zahltením sietí. S neobvyklým riešením teraz prichádzajú Francúzi.

Dýchajúce batérie od IBM znásobia dojazd elektromobilov

Pripadá vám elektromobil ako „pánske huncútstvo“ určené na výjazdy do nákupného centra a späť? Zabudnite! Ich akčný rádius neustále rastie a vývoj IBM môže kartu dokonca obrátiť.

Budeme mať smartfóny z Aktov-X?

Mikrovlnný skener v mobile? Zdá sa, že jeho predstava je celkom reálna. Výskum vedcov túto víziu v každom prípade posúva bližšie k realite.

Nokia nešéfuje, no neodchádza

Žiadne impérium netrvá večne. Nokia však na výslní v pozícii globálneho lídra v produkcii mobilov a neskôr smartfónov zotrvala dlhé roky.

Rozkážeme vetru, dažďu… a vyrobíme energiu

Obnoviteľné zdroje energie určite nie je vhodné stavať na úrodnej pôde, ako sme boli svedkami počas „solárneho boomu“ na Slovensku. Ale premiestniť ich do vzduchu, tomu sa hovorí inovácia!

Liekom na recesiu má byť kozmický biznis

Sú to technologickí recesisti, hazardní hráči, alebo vizionári? Silná partia potenciálnych investorov hodlá zbohatnúť vo vesmíre.