Autopilot v Tesle dokáže sám predbiehať autá na ceste!

Tesla vydala pre svoje elektromobily Model 3, Model S a Model X novú funkciu Autopilota s názvom More Seamless Navigate, vďaka ktorej dokážu elektromobily automaticky predbiehať iné vozidlá. Doteraz bol na to potrebný zásah vodiča.

Pozrite siTesla Model 3 dostáva dynamické brzdové svetlá a ďalšie vychytávky

Majitelia elektromobilov Tesla s Autopilotom si budú môcť užívať autonómnu jazdu ešte o čosi viac. Po novom totiž Autopilot dokáže predbiehať iné vozidlá pred ním automaticky, bez zásahu vodiča. Doteraz totiž bolo potrebné, aby vodič ťukol do smerovky, vtedy Autopilot vedel, že môže pomalšie vozidlo vpredu predbehnúť.

ZDROJ | Tesla

Autopilot od Tesly s funkciu More Seamless Navigate dokáže meniť pruhy automaticky, no majitelia elektromobilov Tesla nemusia túto funkciu využívať (ak majú prílišné obavy). Funkciu je nutné zapnúť manuálne na automatiku buď natrvalo, alebo pred každou jazdou, inak bude stále žiadať potvrdenie na zmenu pruhu od vodiča.

 

Je nutné ale dodať, že funkcia bude fungovať iba na diaľniciach, pričom vodič musí mať ruky na volante. V mestách a na okresných cestách Tesly nebudú vedieť samé predbiehať. Zatiaľ. Zatiaľ bude funkcia taktiež dostupná iba pre majiteľov v USA. V ďalších krajinách bude uvedená na základe povolení od úradov a prípadných regulácií.

ZDROJ | Tesla

Tesla novú funkciu už aj otestovala naostro u tzv. Early Access Program majiteľov vozidiel Tesla. Tí vraj najazdili viac ako pol milióna míľ s touto funkciou. Zároveň Tesla bude stále sledovať dáta z prevádzky funkcie a bude ju naďalej vylepšovať.

ZdrojTesla

Komentáre k článku