Autonómny autobus mal vo Viedni kolíziu s chodkyňou, utrpela len škrabance

ZDROJ | Navya SAS

Testovanie autonómnych autobusov vo Viedni pozastavili po tom, čo jedno z vozidiel zrazilo chodkyňu.

Francúzska spoločnosť Navya SAS testuje svoje autonómne vozidlá v dvanástich mestách, medzi ktorými bola od 6. júna aj Viedeň. V rakúskej metropole boli nasadené dva testovacie autonómne autobusy pod záštitou Rakúskeho technologického inštitútu a Siemens mobility. Počas každej jazdy testovaného autobusu bol na palube aj profesionálny šofér.

ZDROJ | Navya SAS

Testovacie jazdy boli pozastavené po tom, čo mal jeden z autobusov kolíziu s chodkyňou. Vozidlo do tridsaťročnej ženy narazilo približne v 12 kilometrovej rýchlosti. Spoločnosť Navya SAS autobusy okamžite stiahla a začala vyšetrovanie.

ZDROJ | Navya SAS

Incident sa udial minulý týždeň vo štvrtok ráno kedy žena utrpela len menšie zranenia, resp. zopár škrabancov, podľa predstaviteľov Navya SAS. Zatiaľ stále nie je jasné, kto je za kolíziu zodpovedný. Magazínu The Verge očití svedkovia povedali, že žena mala slúchadlá a pozerala do telefónu, keď prechádzal cez cestu a vošla do jazdnej dráhy autobusu.

ZDROJ | Navya SAS

Zástupcovia Navya SAS na margo incidentu povedali, že aj napriek tomu, že sa nestalo nič vážne, situáciu neberú na ľahkú váhu a veľmi podrobne skúmajú všetky relevantné protokoly. Testovanie autonómnych autobusov bude pokračovať až po uzavretí vyšetrovania. Francúzska spoločnosť sa nevyjadrila, či pozastaví testovanie aj v ďalších mestách.

Zdrojtheverge.com,bloomberg.com,golem.de

Komentáre k článku