Autonómne vozidlá Waymo najazdili už viac ako 6 miliónov kilometrov

ZDROJ | Waymo

Waymo, firma, ktorá patrí pod konglomerát Alphabet a ktorá sa venuje autonómnym vozidlám, sa môže tento týždeň pochváliť veľkým míľnikom. Ich autonómnym vozidlám sa podarilo najazdiť dokopy viac ako 4 milióny míľ, čo je približne 6,4 miliónov kilometrov.

https://www.youtube.com/watch?v=aaOB-ErYq6Y

K spusteniu projektu Waymo autonómnych áut došlo v roku 2009 a v máji 2017 sa podarilo dosiahnuť 3 milióny míľ, čo je približne 4,8 miliónov kilometrov na verejných cestách. Miliónový skok sa tak podarilo uskutočniť za približne 6 mesiacov.

Tieto čísla robia z firmy Waymo najskúsenejšiu automobilku v sfére autonómnych vozidiel. Priemernému Američanovi by vraj trvalo 300 rokov, kým by dosiahol túto hodnotu.

ZDROJ | Waymo

Pozrite siWaymo a Avis sa dohodli na údržbe autonómnych áut

Úloha Wayma je zvýšiť bezpečnosť autonómnych vozidiel a príprava na reálne situácie, ktoré môžu na cestách vznikať každý deň. Aj preto Waymo vytvoril reálne simulácie pre ich vozidlá.

Stúpajúci progres nespočíva len vo vylepšení technológie, no tiež v podpore niektorých miest ako napríklad Phoenix, ktoré pomáha rozširovať programy autonómnych áut v ich meste.

Waymo sa tiež pochválilo, že sa za posledný rok podarilo dosiahnuť dodatočných 2,5 miliardy míľ v simulovaných podmienkach, to znamená, že autá ani nemuseli vojsť na cestu. Simulácia vyskúšala vraj viac ako 20 000 unikátnych scenárov, ktoré by sa na ceste mohli udiať.

ZDROJ | The Verge

Pozrite siAutonómne taxíky Waymo už jazdia bez vodiča

Firma samozrejme bude pokračovať v testovaní a najnovšie testovanie sa chystá v meste Michigan v zimných podmienkach.

Waymo na testovanie využíva upravené Chrysler Pacifica minivany a jednotlivé kilometre boli prejdené v 23 amerických mestách v rôznych oblastiach, ako napríklad stredná Kalifornia či Arizona.

Čo na budúcnosť v podobe autonómnych vozidiel na cestách hovoríte? Viete si ju predstaviť alebo jej skôr nedôverujete kvôli bezpečnosti?

ZdrojMashable

Komentáre k článku