Autonómne Fordy budú rozvážať tovar z Walmartu

Ford rozvíja technológiu autonómnych vozidiel. Minulý rok skúšal autonómne donášky cez pizzeriu Domino. Najnovšie bude robiť donášky potravín z Walmartu.

Predstavte si, že prídete z roboty unavený domov a zistíte, že v chladničke nič nemáte. Možnosť donášky jedla cez aplikáciu z jedného z obchodných reťazcov nie je žiadnou novinkou. Ford túto možnosť obohatil o donášku autonómnym vozidlom.

https://www.youtube.com/watch?v=Hnndrnej3zo

Pozrite siFord predstavil koncept doručovania potravín dronmi

Prezentačné video ukazuje, ako zamestnankyňa Walmartu iba príde k autonómnemu autu, vyťuká kód na dotykovom displeji vozidla a naloží tovar do auta. Automobil sa už o ostatné postará.

Partnerstvo Walmartu a Fordu funguje na základe služby Postmates. Ford využíva v autách umelú inteligenciu Argo AI, ktoré sa stará o autonómne riadenie. V rámci úvodnej fázy testovania sa podarilo Fordu doručiť zákazníkom tovar už viac ako 1000-krát.

Služba sa začala testovať v Miami a okrem aplikácii Postmates sa dá využiť aj objednanie priamo cez Walmart. O bezpečnosť sa okrem technológií bude starať aj človek, ktorý bude sedieť na prednom sedadle, aby dozeral nad bezproblémovou prevádzkou vozidla.

Ford plánuje do konca roku expandovať do 100 regiónov po celých USA, aby zriadil autonómne donášky pre približne 800 Walmart obchodov. V roku 2019 je plán navýšiť toto číslo na 1 600 Walmart obchodov.

ZDROJ | Ford

Pozrite siFord bude zdieľať kolobežky. Príde táto služba aj do Európy?

Obchodný reťazec Walmart spolupracuje od leta aj s konkurenciou Google Waymo v rámci projektu, kde môžu klienti využiť autonómne Waymo vozidlo na odvezenie do obchodu, kde si iba vyzdvihnú už objednané potraviny.

Do budúcna plánuje Ford vytvoriť vlastnú službu autonómneho doručovania. Momentálne si možnosti testuje práve na službách, ktoré už majú rozpracovanú infraštruktúru.

ZdrojMedium

Komentáre k článku