Autonómne autá budú znova o niečo bezpečnejšie, pomôže im ARM

ZDROJ | Tesla Motors

Spoločnosť ARM predstavila procesor špeciálne určený do autonómnych vozidiel. Ten bude spracovávať všetky údaje zachytené z kamier. Okrem toho sa postará i o to, aby bola každá z nich funkčná a zobrazovala okolie čo najvernejšie.

S narastajúcim počtom autonómnych vozidiel rastie aj úroveň bezpečnosti. Výrobcovia takýchto áut do nich integrujú čoraz viac senzorov, ktoré musí konieckoncov spracovávať nejaká výpočtová jednotka.

ZDROJ | ARM

Procesor s názvom ARM Mali-C71 je prvým od spoločnosti tohto druhu. Čip sa stará o kamery, z ktorých zbiera údaje a následne ich vyhodnotí. Bol navrhnutý tak, aby zapadol do systému ADAS, (Advanced Driver Assistance Systems).

Okrem zvýšenia bezpečnosti pasažierov i okolia plní Mali-C71 i ďalšiu funkciu. Tou je automatické vylaďovanie obrazu, ktorý sa zobrazí šoférovi na displeji. Pri cúvaní a pohľade na panel, ktorý zobrazuje obraz zo zadnej kamery by tak malo byť všetko čisté, pričom sa prispôsobí i vyváženie bielej či šum.

ZDROJ | ARM

O vysokú kvalitu zobrazenia sa postará i technológia UWDR (Ultra Wide Dynamic Range), ktorá je v čipe zabudovaná tiež. Procesor je potom schopný spracovávať informácie zo štyroch kamier súčasne alebo 16 celkovo.

ZdrojARM

Komentáre k článku