Automobily Škoda bude možné odomykať a zamykať cez smartfón

Škodovky budú ešte viac inteligentné. Vďaka mobilnej aplikácií bude možné odomykať alebo zamykať vybrané automobily Škoda na diaľku.

Nielen najnovšie BMW, Mercedes-Benz či Audi majú moderné technológie. Pozadu nie je ani česká automobilka Škoda, ktorá pridáva novú funkciu odomykania a zamykania.

Nová funkcia bude dostupná pre všetky nové vyrobené vozy s technológiami Care Connect a Vzdialený prístup. Ovládanie funkcie bude fungovať v rámci aplikácie Škoda Connect.

Pozrite siExkluzívny hybrid ŠKODA VISION X aj elektromobil VISION E naživo z autosalónu

Táto aplikácia umožňuje okrem nájdenie polohy auta, aj skontrolovať palivo a servis či nastavovať notifikácie a plánovanie cesty. Najnovšie pribudla funkcia spomínaného zamykania a odomykania.

Doteraz umožňovala aplikácia na diaľku ovládať iba funkciu kúrenia alebo klimatizácie, čo využili vodiči v horúce alebo chladné dni, kedy si mohli auto pripraviť hneď po prebudení a kým doň nastúpili, vozidlo bolo vykúrené, prípadne vychladené.

Nová funkcia odomykania a zamykania sa bude hodiť najmä v situáciách, kedy si nebudete istý, či ste vozidlo zamkli a môžete tak urobiť na diaľku. Prípad odomykania zase môžete využiť v prípade, že budete chcieť vozidlo odomknúť pre druhé osoby, ktoré kľúč nemajú so sebou.

Pozrite siŠkoda Kodiaq – mimoriadne praktické SUV

Veríme, že Škoda implementuje funkciu s dôrazom na bezpečnosť a že nebude možné technológiu nejakým spôsobom hacknúť, čo sa u podobných technológií v automobiloch stalo v minulosti.

V prípade, že si nové auto Škoda teraz objednáte alebo sa objednaný voz práve vyrába, môžete sa spoľahnúť, že bude mať integrovanú riadiacu jednotku so vzdialeným odomykaním. Platí to len pre vozy, ktoré majú zakúpený balíček Care Connect. Funkcia sa teda vzťahuje iba na modely Superb, Karoq, Kodiaq a Octavia.

Zdrojfdrive

Komentáre k článku