Automobilka Nio odhalila štýlové elektrické SUV – Nio ES6

ZDROJ | Nio

Čínska firma Nio prezentovala svoju čerstvú novinku, s ktorou rozvíri vody medzi elektromobilmi. Nio ES6 je nové elektrické SUV, ktoré sa bude predávať už budúci rok.

ZDROJ | Nio

Čínske automobilky rastú a postupne prechádzajú na elektrický pohon. Platí to aj o firme Nio, ktorá exkluzívne predstavila novinku medzi elektrickými SUV.

Novinka od Nio sa môže pochváliť prémiovým dizajnom, ktorý nadviazal na predchádzajúci model Nio ES8. Ide iba o druhý elektromobil od tejto rastúcej čínskej firmy.

ZDROJ | Nio

Pozrite siBoli sme sa pozrieť na perfektnej výstave áut v čínskom meste Macao

Vozidlo dokáže dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu za 4,7 sekundy. Dojazd má byť slušných 510 kilometrov na jedno nabitie v závislosti od konfigurácie. Nio ES6 bude dostupné v edícii Standard a Performance.

Počiatočná cena za Nio ES6 je 358 000 jüanov, čo je približne 45 700 eur za verziu Standard a 398 000 jüanov, respektíve 50 890 eur za verziu Performance. Auto bude dostupné od júna 2019 a záujemcovia si ho môžu už teraz predobjednávať cez NIO aplikáciu. Vozidlo bude dostupné pravdepodobne iba pre čínskych kupcov.

Okrem toho firma oznámila aj 6-dverový model Nio ES8 za cenu 456 000 jüanov čo je približne 58 300 eur. Zároveň sa plánuje vydať aktualizácia na 84 kWh batériu pre model ES8 v treťom štvrťroku budúceho roku. Bližšie detaily ako aj zábery interiéru firma Nio zatiaľ neukázala. Predchádzajúci model ES 8 predal do polovice decembra takmer 10 000 kusov. Pre porovnanie Tesla predala 56 065 vozidiel Tesla Model 3 iba za tretí štvrťrok 2018.

ZDROJ | Nio

Pozrite siČínska vláda údajne sleduje dáta o elektromobiloch vrátane polohy

Napriek tomu ide o slušné čísla, keďže značka Nio je zameraná len na čínsky trh a vznikla v roku 2014. Firma Nio rastie ohromným tempom a to nielen predstavovaním nových modelov, ale aj budovaním nových staníc na rýchlu výmenu batérií. Len tak ďalej.

ZdrojNio

Komentáre k článku