Automobilka Ford bude trénovať technikov cez virtuálnu realitu

ZDROJ | Ford

Trend využívania virtuálnej technológie pokračuje aj v tomto desaťročí. Automobilka Ford plánuje využívať VR headsety pri práci na elektromobile Mustang Mach-E.

Pripravovaný elektromobil Mustang Mach-E bude potrebovať aj servisných technikov. Tí budú podľa automobilky Ford využívať VR na trénovanie sa pri práci s týmto vozidlom.

ZDROJ | Patalie.sk

Pozrite siRuské kravy majú viac pohodový život vďaka virtuálnej realite

VR nástroj umožní technikom zdokonaliť sa v servise v simulovanom prostredí auta. Pomocou virtuálnej reality a headsetu sa tak môžu viac dozvedieť o jednotlivých komponentoch, z ktorých je veľké množstvo pod vysokým napätím. Zníži sa tak riziko pri práci s reálnymi súčiastkami.

Pri práci sa bude využívať Oculus Rift VR headset, ktorý sa využíva aj pri videohrách. Výhodou je tiež možnosť trénovať sa predtým, ako budú k dispozícii všetky súčiastky či finálne vozidlo.

Technici budú mať tréningové moduly a budú prechádzať jednotlivými kurzami, v rámci ktorých sa budú zdokonaľovať v servisnej činnosti. Pomocou moderných technológií tak bude môcť VR servis využiť ktorýkoľvek technik kdekoľvek na svete v servisnom centre Ford alebo Mustang.

Elektromobil Mustang Mach-E sa má začať predávať už koncom tohto roku. S rozvíjajúcimi sa technológiami a s rastom predaja elektromobilov sa vyvíjajú aj nároky na servisných technikov. Preto je dôležité, že vznikajú takéto inovatívne programy na vzdelávanie, ktoré fungujú interaktívnou a bezpečnou formou.

ZDROJ | Virtual Medicine

Pozrite siChcete sa zabaviť vo virtuálnej realite? Facebook predstavuje Horizon

Virtuálna realita tak dokazuje, že nemá využitie iba v zábavnom priemysle, ale aj v akomkoľvek inom odvetví od automobilizmu cez rôzne druhy opráv. Príkladom je aj medicína, kde sa VR headset dá napríklad využiť pri učení sa anatómie, ako nám to ukazuje Tomáš Brngál.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku