BMW to najnovšie skúša s kolobežkami, elektrická má ale chabé parametre

ZDROJ | BMW

Mníchovskú automobilku BMW pravdepodobne omrzeli autá, tak prichádza na trh s elektrickými a mestskými kolobežkami. Ceny sú samozrejme prispôsobené značke.

Elektrické kolobežky, ktoré sa premávajú ulicami Bratislavy, hnevajú niektorých chodcov. Napriek tomu sa tešia veľkej popularite po celom svete. BMW predstavila trojicu kolobežiek, ktoré sú určené pre všetky vekové kategórie.

ZDROJ | BMW

Pozrite siTesla, BMW a Genesis majú najlepšie infotainment systémy

BMW na kolobežkách spolupracuje s firmou Micro, ktorá vyvinula kolobežky Micro Scooter. Prvým modelom je BMW E-Scooter ktorý bude mať dojazd 12 kilometrov na jedno nabitie a maximálna rýchlosť je 20 kilometrov za hodinu. Nechýbajú dve brzdy, predné a zadné svetlo a možnosť zloženia. Kolobežka váži 9 kilogramov. Nabitie BMW E-Scooter trvá približne 2 hodiny.

ZDROJ | BMW

Druhý model je BMW City Scooter, ktorý je ešte ekologickejší než elektrická kolobežka. Ide v podstate o bežnú kolobežku, ktorú poháňate odrážaním. Jedinou výhodou je logo BMW.

ZDROJ | BMW

Posledným modelom je BMW Kids Scooter určený tým najmenším. Ide o trojkolesové odrážadlo značky BMW pre deti od 3 rokov. Nechýba úložný priestor pre hračky pod sedadlom odrážadla. Určené je vraj pre deti až do 12 rokov, keďže riadidlá sa dajú zdvihnúť a sedadlo sa dá odstrániť. K dispozícii bude v čiernom, červenom a ružovom farebnom spracovaní.

ZDROJ | BMW

Ak vás kolobežky zaujali, kúpiť sa dajú vo vybraných BMW predajniach. Elektrický BMW E-Scooter bude k dispozícii od septembra 2019.

Pozrite siVedeli ste o tom, že elektrické kolobežky môžu byť hacknuté?

Čo sa týka ceny, za detské odrážadlo BMW Kids Scooter zaplatíte 120 euro, za mestskú kolobežku BMW City Scooter 200 euro a za elektrickú BMW E-Scooter 799 euro.

V porovnaní s populárnou elektrickou kolobežkou od Xiaomi, cena BMW je o 300 euro vyššia, dojazd o viac ako polovicu kratší a maximálna rýchlosť o 5 kilometrov nižšia.

ZdrojBMW

Komentáre k článku