Automatizácia vytvorila 3,5 miliónov nových pracovných miest

Automatizácia je témou, ktorej sa v roku 2017 nevyhneme. Robotizácia a rýchle zmeny v priemysle sa podpisujú na znížení pracovných miest, no zároveň sa vytvárajú nové.

Anglickej štúdia Deloitte study of automation prišla so zaujímavými dátami. Z ich správy vyplýva, že automatizácia zapríčinila stratu 800 000 miest, ktoré nahradila umelá inteligencia a automatické stroje.

Napriek tomu, že niektorí môžu proti novým technológiám protestovať, štúdia tiež prišla s číslom 3,5 milióna nových pracovných miest, ktoré sa podarilo zabezpečiť práve vďaka automatizácii.

Tieto nové druhy prác sú vraj platené priemerne o 13 000 dolárov ročne viac, než tie, ktoré zanikli. Strach o svoju budúcnosť tak má množstvo manuálne pracujúcich robotníkov, keďže automatizácia či robotizácia priemyslu ich môže urobiť nahraditeľnými.

Aj preto je dôležité sa zamerať na zvyšovanie kvalifikácie pracovníkov, dodatočné vzdelávanie a zameranie sa na odvetvia, ktoré vznikajú a rozširujú sa spoločne s novými trendami v priemysle.

ZDROJ | Flytrex

Pozrite siTesco chce v Anglicku šetriť peniaze zákazníkom cez automatizáciu

Množstvo firiem je iba dôkazom toho, že modernizácia výroby neznamená automaticky stratu práce. Firma Boxed z New Jersey, ktorá sa venuje online predaju, vymenila svojich baliacich zamestnancov za robotov s umelou inteligenciou. Pracovníkov však nevyhodili, ale našli im miesto v oddelení pred výcvik nových pracovníkov a v oddelení služby zákazníkom.

Podľa štúdie bude v tomto roku vytvorených 10 000 nových pracovných miest, ktoré sú spojené práve s umelou inteligenciou. Ako budú spoločnosti fungujúce na umelej inteligencii vyzerať a ako sa budú meniť v budúcnosti?

Čaká nás masívna transformácia vo všetkých odvetviach? To sú otázky, nad ktorými sa treba zamyslieť a ktoré by mali byť jednou z priorít každej krajiny kvôli zabezpečeniu pokroku.

ZDROJ | Logitech

ZdrojDeloitte

Komentáre k článku