Autokamera Owlcam ponúka funkciu 911 Assist už v cene 4G LTE služby

ZDROJ | Owlcam

Minulý rok predstavil Owlcam svoju prvú autokameru s pripojením na cloud, čo zdvojnásobilo bezpečnosť dát, ktoré sa tam v reálnom čase popri ukladaní na pamäťovej karte zálohovali. Owlcam sa dá nainštalovať do osobných automobilov, SUV-čiek a nákladných aút.

Prvý Owlcam s pripojením na cloud stál 349 dolárov. V jeho cene bola aj jednoročná prevádzka 4G LTE služby, ktorá potom v ďalších rokoch vyšla na 99 dolárov ročne, resp. 9,99 mesačne.

ZDROJ | Owlcam

V decembri 2018 predstavil Owlcam bezpečnostnú službu 911 Assist, ktorá dokázala zavolať pomoc v prípade nehody. Služba stála 79 dolárov ročne. Od pondelka je 911 Assist už súčasťou štandardného balíka 4G LTE, ktorý výjde na spomínaných 99 dolárov na rok.

https://youtu.be/-GdEffDf4wY

Ako funguje 911 Assist?

Ak systém zaregistruje krízovú situáciu, operátor sa cez Owlcam pokúsi spojiť so šoférom. V prípade, že sa s ním nespojí, operátor zavolá na jeho telefón. Ak ani tak nedostane žiadnu odpoveď, alebo vodič sám požiada o pomoc, pohotovostným službám sa odošle presná poloha GPS. Súčasťou 911 Assist je aj služba Owlcam 4G LTE. Dostupná je na platformách iOS a Android.

ZDROJ | Owlcam

Kamera umožňuje sledovať živé vysielanie toho čo sa deje nielen pred automobilom, ale aj toho, čo sa odohráva vo vozidle. Má teda dve kamery s rozlíšením 1440p a 720p. Pri nehode sa videozáznam automaticky odošle do telefónu, ten sa dá neskôr využiť pre dokumentovanie nehody alebo ako dôkaz pre políciu, poisťovňu. 

Pozrite siUnikátna kamera do auta: Profio Tracking Cam X1 má live video aj GPS

Pridanie služby 911 Assist znamená pridanú hodnotu v tom, že operátor ihneď kontaktuje posádku po zaregistrovaní nehody, aby zistil či je všetko v poriadku, prípadne ohlásil udalosť záchranným zložkám. Owlcam funguje vo všetkých vozidlách vyrobených od roku 1996 (vrátane) s výnimkou Tesla Model 3.

https://youtu.be/OSGKk8jkS7o

 

Minulý rok sa predalo viac ako 25 tisíc zariadení, čím sa Owlcam stal jednou z najúspešnejších spoločností predávajúcich cloudové kamery. Zariadenie sa dá zakúpiť okrem firemných webstránok aj v Amazone alebo v Best Buy.

Možno by nebolo od veci, keby podobné bezpečnostné služby boli možné aj na Slovensku. No zrejme si počkáme na „diktát“ Bruselu, ktorý niečo podobné celoplošne zavedie povinne pre všetkých výrobcov automobilov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojOwlcam

Komentáre k článku