Autokamera Mio MiVue 816D vidí čo sa deje pred aj za autom

Dashcamera Mio MiVue 816D dokáže zaznamenávať dianie pred a za vozidlom, ponúka kvalitné rozlíšenie, vstavanú Wi-Fi a exkluzívnu funkciu Mio Smart Alert pre dynamické varovanie na možné nebezpečenstvo.

Na Computexe 2019 v Taipei ukázala spoločnosť Mio kvalitnú kameru do auta Mio MiVue 816D. Skladá sa z dvoch častí, hlavná jednotka slúži na zaznamenávanie dát a má displej. Pripevňuje sa na čelné sklo, prípadne na vnútorné spätné zrkadlo a zaznamenáva dianie pred vozidlom. Video je snímané s vysokým rozlíšením 1080p pri 60 fps, má širokouhlý objektív s uhlom 148 °.

Druhá kamera nájde využitie pri dlhých vozidlách, napríklad autobusoch, kamiónoch, alebo obytných prívesoch.

Mio MiVue 816D je vybavený exkluzívnou patentovanou funkciou Mio Smart Alert pre dynamické varovanie, ktorá upozorňuje na spomalenie rýchlosti vozidla idúceho vpredu, takže vodič má dostatok času na pribrzdenie a zabezpečí tak väčšiu bezpečnosť jazdy.

Pozrite siUnikátna kamera do auta: Profio Tracking Cam X1 má live video aj GPS

Vstavané funkcie GPS a Wi-Fi umožňujú používateľom okamžite pristupovať k video súborom a nahrávať informácie cez mobilnú aplikáciu Mio online, ktorá má tiež funkciu Over The Air  (OTA) na aktualizáciu bodov rýchlosti kamery.

MiVue 816D využíva HDR technológiu na zvýšenie čistoty obrazu a reprodukcie farieb, keď je okolitý jas príliš vysoký alebo príliš nízky, kvalita obrazu vďaka tomu nie je ovplyvnená jasom prostredia.

Snímač je vybavený moderným senzorom Sony Starvis, ktorý zlepšuje citlivosť blízkeho infračerveného svetla. V prostredí s minimálnym svetlom sa jas vyladí a obraz je podrobnejší a jasnejší.

Pozrite siAutokamera Owlcam ponúka funkciu 911 Assist už v cene 4G LTE služby

Mio MiVue 816D využíva najnovšiu technológiu analógového prenosu obrazu AHD s podporou rekordéra na riadenie zadných šošoviek. Video obraz ostáva zachovaný, čo spĺňa požiadavky nielen pre bežné rodinné automobily, ale aj pre autobusy a nákladné vozidlá.

Exkluzívny parkovací režim 2 v 1 využíva funkciu nízkej spotreby energie na detekciu snímok (alebo vibrácií) pred objektívom cez G-senzor. Ten po vypnutí vozidla, alebo počas obdobia nečinnosti, automaticky aktivuje režim nahrávania.

Cenu tejto kamery a jej dostupnosť zatiaľ nepoznáme.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy COMPUTEX 2019 ďakujeme spoločnosti ASUS, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX v Taipei.

Za dátové pripojenie v Taipei ďakujeme operátorovi Orange.

ZdrojMio

Komentáre k článku