Audio-Technica sa chváli s ANC prepracovaným na novú úroveň

Audio-Technica je v audio kruhoch dobre známa. Pri nových štuploch ATH-ANC300TW sa síce chváli prepracovaným ANC, no na výdrž batérie a odolnosť akosi pozabudli.

Spoločnosť Audio-Technica vstupuje do vôd potlačenia okolitých ruchov, ANC, v plne bezdrôtových slúchadlách. Na CES 2020 predstavili model ATH-ANC300TW, ktorý sa dokonca chváli vysoko prepracovaným ANC. Zdá sa však, že lepšia zvuková izolácia je na úkor výdrže batérie.

ZDROJ | Audio-Technica

Audio-Technica svoje ANC opisuje ako hybridnú technológiu QUIETPOINT. Každý štupel má po dva mikrofóny, jeden umiestnený za driverom, druhý v časti, ktorá sa zasúva do zvukovodu. Práve toto nie úplne štandardné rozmiestnenie mikrofónov má v kombinácii s výkonným procesorom Qualcomm TrueWireless, poskytnúť vysoko efektívne potlačenie okolitého hluku. To si tiež viete personalizovať pomocou aplikácie Audio-Technica Connect. K dispozícii sú tri režimy Lietadlo, Chôdza a Kancelária. Aplikácia ďalej ponúka kontrolu stavu batérie, ovládanie hudby, výber kodekov a ponúka tiež návod, ako správne nasadiť na štuple násadky do uší. ANC v modeli ATH-ANC300TW vypnete klepnutím po slúchadle.

ZDROJ | Audio-Technica

Drivery v slúchadlách majú tvar diamantu a priemer 5,8 milimetra. Ovládacie prvky slúchadiel sú na ich tele, v balení sú 4 páry silikónových násadiek do uší, ktoré majú dopomáhať k izolácii okolitého hluku. Pre kvalitnejší zvuk pri telefonovaní je použitá technológia Qualcomm Clear Voice Capture. Čo poteší menej je výdrž slúchadiel na jedno nabitie. Výrobca uvádza čas 4,5 hodiny, čo bude v skutočnosti ešte menej. Puzdro síce vie nabiť slúchadlá na ďalších 13,5 hodiny hrania, no v porovnaní s, nie len prémiovou, konkurenciou sú tieto časy chabé.

ZDROJ | Audio-Technica

Audio-Technica ATH-ANC300TW má certifikát odolnosti IPX2, čo opäť nie je práve oslnivý údaj. O slúchadlá tak nemusíte báť pri slabom daždi, pri intenzívnom športovaní by ste už riskovali. Komunikáciu so zdrojom hudby zabezpečuje Bluetooth 5.0, vďaka čomu sa mohol použiť kodek aptX a slúchadlá môžu byť pripojené na viacero zariadení na raz. Ochranu prenášaného zvuku zabezpečuje SCMS-T.

ZDROJ | Audio-Technica

O zníženie latencie a úsporu energie sa má postarať technológia TrueWireless Stereo Plus, ktorá dokáže vysielať signál súčasne do oboch štupľov, je však potrebné aby touto technológiou bolo vybavené aj zdrojové zariadenie. Slúchadlá Audio-Technica ATH-ANC300TW prídu do predaja počas mája 2020 za 249,00 €.

ZdrojAudio-Technica

Komentáre k článku