Audio-Technica prichádza s novou generáciou bezdrôtových slúchadiel

Rok potom, ako Audio-Technica priniesla svoje prvé, nie príliš podarené, plne bezdrôtové slúchadlá, predstavuje novú generáciu. Tú zosobňujú hneď dva modely. Zaujmú dlhou výdržou batérie.

Slúchadlá dostali oproti tým z minulého roku USB-C port, lepšiu výdrž na jedno nabitie a nižšiu cenovku. Oba modely disponujú odolnosťou voči striedajúcej vode (IPX2) a lepšie tlmia okolitý hluk.

Audio-Technica ATH-CKS5TW

ZDROJ | Audio-Technica

Tento model disponuje fyzickým ovládaním hlasitosti, podporuje zvukové kodeky AptX, SBC a AAC. Prekvapujúco nepodporuje hlasových asistentov, na rozdiel od lacnejšej verzie ATH-CKS3TW. Výrobca to vysvetlil prekvapujúcou logikou. Hlasový asistent totiž znižuje výdrž batérie a kvalitu zvuku, čo práve u tohto modelu nebolo žiadúce.

Model ATH-CKS5TW má lepšiu výdrž batérie. Výrobca udáva 15 hodín pri nabitých slúchadlách, dobitím v púzdre získajú ďalších 30 hodín. To by už našinec mohol zvládnuť cestu rýchlikom z Bratislavy do Košíc.

Zvuk sprostredkovávajú 10 mm meniče s dvojvrstvovými membránami, ktorých cieľom je dosiahnuť bohatosť a presnosť v celom frekvenčnom rozsahu. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.0.

Cena modelu je 149 dolárov, predávať sa začne v septembri. K dispozícii bude len v čiernej farbe.

Audio-Technica ATH-CKS3TW

ZDROJ | Audio-Technica

Lacnejší model ponúka 6 hodinovú vydrž zo slúchadiel, ďalších 24 hodín sa získa ich dobitím z púzdra. Hlasitosť sa ovláda pomocou dotykového rozhrania. Práve tento spôsob regulácie hlasitosti sa v minuloročnom modeli veľmi neosvedčil, bol pomalý a zle reagoval na dotyky. Novinka využíva technológiu TrueWireless Stereo Plus s nízkou latenciou.

Slúchadlá ATH-CKS3TW podporujú zvukové kodeky AptX a SBC, z hlasových asistentov je to Siri a Google Assistant. Zvuk sprostredkovávajú 5,8 mm meniče.

Cena tohto modelu je 99 dolárov, na pulty predajní príde v novembri tohto roku v čiernom, bielom, modrom a červenom prevedení.

Pozrite siAudio-Technica Sound Reality ATH-CKR7TW – bezdrôtové slúchadlá od profesionálov

Sme zvedaví, ako sa Audio-Technica popasovala s novými slúchadlami, s minuloročnými to bol podľa mnohých expertov krok vedľa. Prvé ohlasy, najmä na model ATH-CKS5TW, sú tentoraz kladné. Má zaujímavé podanie basov, ponúka fantastickú výdrž na jedno nabitie a hlavne dobre znie. Odpoveď, či v silnej konkurencii zaujme aj používateľov je v tejto chvíli veľkou neznámou.

ZdrojAudio-Technica

Komentáre k článku