Audi Q3 má v nárazníku longboard

Audi počas autosalónu v Pekingu predstavilo skutočne zaujímavý koncept dopravy vo veľkých mestách. Do v podstate sériového Audi Q3 implementovalo longboard, ktorý majiteľ môže využiť v momente, keď svoje Audi zaparkuje.

Static photo
ZDROJ | Audi

Novinka od Audi nesie označenie Audi Connected Mobility Concept a predstavuje alternatívu pre dopravu vo stále viac preplnených mestách. Základom je bežné Audi Q3, ktoré sa k vášmu smartfónu pripojí pomocou technológie Audi MMI. Auto tak bude vedieť kam máte namierené.

Pozrite siAudi h-tron quattro je najekologickejším SUV

Na základe takto získaných údajov auto vypočíta najrýchlejšiu trasu do vášho cieľa, ako aj to, či budete, alebo nebudete auto potrebovať. Akonáhle sa dostanete na miesto, odkiaľ už nie je potrebné ísť autom, systém automaticky vyhľadá parkovacie miesto.

Audi connected mobility concept
ZDROJ | Audi

Po zaparkovaní si môžete priamo zo zadného nárazníka vybrať elektrický longboard, pomocou ktorého sa môžete dostať na miesto určenia. Samotný longboard pritom na jedno nabitie prejde viac ako 10 kilometrov a jeho maximálna rýchlosť je 28 km/h.

Audi connected mobility concept
ZDROJ | Audi

Môžete ho pritom používať ako bežný skateboard, alebo nasadiť na neho riadidlá a využiť ho ako skúter. Na riadidlách samozrejme nechýba ani špeciálny držiak na váš smartfón, aby ste mali navigačné informácie priamo k cieľu vašej cesty.

Pozrite siAudi vyrába „modrú naftu“ z vody a oxidu uhličitého

Zaujímavo znie aj možnosť využitia longboardu ako nosiča nákladu. Jednoducho na neho totiž môžete naložiť veľký náklad, ktorý nesiete a on vás bude sledovať.

Audi connected mobility concept
ZDROJ | Audi
Audi connected mobility concept
ZDROJ | Audi

Aj keď sa v tomto prípade jedná iba o koncept je Audi Connected Mobility Concept jasným náznakom toho, ako bude vyzerať doprava v mestách budúcnosti.

ZdrojAudi

Komentáre k článku