Audi pre nás chystá ešte jedno elektrické SUV

Nedávno sme vám priniesli reportáž z exotického Abú Dhabí, kde sme mali možnosť si vyskúšať Audi e-tron. Najnovšie portál Autoblog prišiel s informáciou o ďalšom elektrickom SUV, ktoré pre nás chystá automobilka z nemeckého Ingolstadtu.

Trh s elektromobilmi sa pomaly ale isto rozširuje o nové modely. Keďže najpopulárnejší typ vozidiel je SUV, automobilky sa zameriavajú práve na tieto vozidlá. Výnimkou nie je ani Audi, ktoré chystá ďalšie SUV do svojho portfólia elektromobilov.

https://www.youtube.com/watch?v=rt8UeDR7UYA

Pozrite siJazdili sme Audi e-tron v Abú Dhabí, prvé prémiové elektrické SUV bez zrkadiel!

Kým minulý rok trh s elektrickými SUV ovládala iba Tesla so svojim Modelom X, tento rok sme sa dočkali viacerých oznámení noviniek, ktoré rozšíria rady elektromobilov do terénu.

Okrem Audi e-tron a e-tron GT sa dočkáme ešte jedného neznámeho modelu, ktorý by sa mal začať predávať v roku 2020. K predstaveniu by malo dôjsť v budúcom roku. Posledný nepredstavený model tak uzavrie štvoricu elektromobilov, ktoré Audi plánuje dostať na trh do konca tohto desaťročia po modeloch e-tron, e-tron Sportback a e-tron GT.

Do roku 2025 zároveň Audi plánuje oznámiť a začať predávať dokopy 9 modelov typu SUV. Oficiálne neoznámená novinka by mala byť rozmerovo medzi modelom Audi Q2 a Q3. Cenovo by malo ísť o najdostupnejší elektromobil od Audi.

Pozrite siVýroba Audi Q8 sa rozbehla naplno. Pýši sa Made in Slovakia

Na dizajne sa podieľa opäť Marc Lichte, ktorý potvrdil, že sa môžeme tešiť na rovnaké dizajnové prvky ako majú ostatné elektromobily od Audi. Výhodou je, že vozidlo by nemalo pôsobiť futuristicky. Aj ostatné elektromobily od Audi pôsobia ako bežné prémiové vozidlá.

Konkrétne zábery auta, informácie o dojazde či cene zatiaľ Audi neprezradilo, no rok 2019 už klope na dvere a práve vtedy by sme sa mali dozvedieť všetky podstatné detaily. Už sa nevieme dočkať.

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku