Advertisement


Advertisement

Audeze LCDi4 – slúchadlá za 2 500 babiek? Prečo nie

ZDROJ | Audeze

Za kvalitné audio si niekedy treba priplatiť, aj keď to má byť 3-násobok priemernej mesačnej mzdy na Slovensku. Audeze LCDi4 okrem vysokej ceny ponúkne prvotriednu kvalitu.

Firma Audeze je známa svojimi prémiovými slúchadlami. Nielenže ponúkajú perfektný zvuk, ale aj prvotriedny dizajn. Spomenieme napríklad štuplové Audeze iSine alebo mostové Audeze EL-8 Titanium. Najnovšie si pre nás táto americká firma pripravila prémiové štuplové slúchadlá Audeze LCDi4. Poďme sa pozrieť, čo za cenu takmer 2 500 dolárov ponúkajú.

Napriek tomu, že sa jedná o štuplové slúchadlá, disponujú technológiou, akú nájdete v prémiových mostových Audeze LCD-4 , ktoré stoja až 4 000 dolárov.

ZDROJ | Audeze

Pozrite siXelento wireless – zaujímavé, no drahé bezdrôtové slúchadlá

Dizajn sa na prvý pohľad skutočne podaril. Inšpiroval sa spomenutými mostovými LCD-4 slúchadlami, no slúchadlá dostali samozrejme kompaktnejšie telo. Obal tvorí horčík a kábel slúchadiel tvorí postriebrenie a OCC meď s pevnými kevlarovými vláknami.

Netreba zabudnúť spomenúť, že na dizajne sa podieľali takí hráči ako Designworks a BMW Group Company. Ručná výroba slúchadiel prebieha priamo v Kalifornii.

Vnútro slúchadla sa skladá z magnetov Fluxor a Uniforce voice coil technológie. Skreslenie (THD) má byť menej než 0,2% a to aj v najvyšších výškach. Hmotnosť slúchadiel je len 12 gramov.

ZDROJ | Audeze

 

Pozrite siTieto slúchadlá vám za 800 USD dovolia zabudnúť na 3,5 mm audio konektor

Basová odozva sa pohybuje od 900 Hz po 5 Hz, takže perfektný basový zážitok si skutočne užijete. Impedancia je 35 ohmov. Frekvenčný rozsah je 5 Hz – 50 kHz.

Oficiálna cena je 2 495 dolárov, čo rozhodne nie je málo. Ak ste však audiofil, ktorý si je ochotný priplatiť za kvalitu, choďte do toho. Predobjednávky začínajú už v júni a s dátumom odosielania v polovici júna.

ZDROJ | Audeze

Pozrite siAudeze iSine – prvé planárno-magentické slúcahdlá do ucha

Firma Audeze umožňuje kúpiť slúchadlá aj na splátky za 220 dolárov mesačne. Zaujali vás tieto neskutočne drahé slúchadlá alebo siahnete skôr po niečom lacnejšom? Podeľte sa s nami v komentároch.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojAudeze

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info