Atari VCS – legendárna herná konzola sa vracia

ZDROJ | Atari

Je iba málo spoločností, ktoré ovplyvnili svet tak zásadne ako Atari. Táto spoločnosť zásadne zmenila herný priemysel v 80. rokoch minulého storočia. Tento rok sa dočkáme novej konzoly Atari VCS.

Po dizajnovej stránke sa máme rozhodne na čo tešiť. Kombinácia retra a futuristického dizajnu je presne ten štýl, ktorý ocenia milióny hráčov po celom svete. Novinka sa inšpirovala kultovou konzolou Atari 2600 VCS. Fanúšikov značky tiež poteší podsvietené LED logo Atari, ktoré bude zároveň slúžiť na upozornenia konzoly.

ZDROJ | Atari

Pozrite siUž vieme, aké herné klasiky budú dostupné na retro konzole PlayStation Classic

Napriek tomu, že ide o retro konzolu, vo vnútri nájdeme výkonný procesor AMD Ryzen. Nová konzola bude disponovať štyrmi USB 3.0 portmi, ktoré budú slúžiť na napojenie ovládačov, klávesnice či iného príslušenstva.

Ku konzole sa bude dať pripojiť Atari Joystick v štýle pôvodného ovládania alebo moderný ovládač na štýl toho, ktorý používa Xbox.

ZDROJ | Atari
ZDROJ | Atari

Na prvý pohľad pripomína retro konzolu v štýle Nintendo Classic Mini či PlayStation Classic, Atari VCS však bude okrem klasických starých hier podporovať aj nové tituly. Otázne je, či pôjde skôr o menšie hry zakúpené cez nejaký online store zabudovaný priamo v konzole, alebo o podporu pre AAA tituly.

Po testovaní vývojári uviedli, že konzola zvládne aj moderné tituly ako Rocket League, Terraria, Basketball Classics, Borderlands 2, Broforce, Smugglecraft, Dropsy, Banner Saga či Shadow Warrior. Nemala by tiež chýbať podpora aplikácií ako Twitch, Netflix, Amazon Video, YouTube či Spotify.

https://www.youtube.com/watch?v=LStkGeUmR_0

Pozrite siV Tesle si zahráte klasické hry od Atari, Musk hľadá herných vývojárov

Konzola Atari VCS ešte neukázala všetky novinky. Chýbajú nám napríklad detaily ohľadne používateľského prostredia či informácie o ďalších hrách. Dátum vydania konzoly je naplánovaný na tohtoročný december. Momentálne si konzolu môžete predobjednať na platforme Indiegogo za cenu 293 euro.

ZdrojMedium-Atari

Komentáre k článku