Legendárne Atari predstavilo novú konzolu Ataribox

Spoločnosť Atari sa po dvadsiatich rokoch vracia k výrobe herných konzol. Ataribox má byť moderná konzola s retro dizajnom, ktorá bude verná dedičstvu spoločnosti. Zaujať by však mala aj mladú generáciu hráčov.

ZDROJ | Atari

Ataribox by mal hráčom ponúkať staré herné klasiky po vzore NES Mini, no taktiež moderné hry. Zatiaľ však nie je jasné, či bude Ataribox konkurovať konzolám PS4 a Xbox One, alebo pôjde vlastnou cestou, ako to má vo zvyku Nintendo.

Pozrite siNintendo Classic Mini pre ozajstných pamätníkov

Konzola má byť dostupná v dvoch prevedeniach. Ak si chcete pripomenúť dizajn konzoly Atari 2600, môžete siahnuť po drevenej verzii. Ak však nie ste fanúšikom retro-dizajnu, k dispozícii bude aj modernejšia čierno-červená verzia.

ZDROJ | Atari

Hardvér konzoly má byť postavený na PC architektúre. To by malo zaručiť jednoduché portovanie hier z ostatných herných platforiem. Namiesto mechaniky bude konzola zrejme používať SD karty. Okrem toho sa na zadnej strane nachádza jeden HDMI port, štyri USB porty, Ethernet a audio port na slúchadlá.

ZDROJ | Atari

Atari si informácie o cene a dátume vydania zatiaľ necháva pre seba. Nechcú vydanie konzoly unáhliť a tak sa rozhodli verejnosť informovať postupne. Atari v príprave konzoly čaká ešte mnoho práce, preto sa do predaja tento rok zrejme nedostane.

Pozrite siRetro SNES je na svete, ponúkne 21 old-school hier

ZdrojAtari

Komentáre k článku