Atari kupuje hernú platformu Wonder

ZDROJ | Atari / Wonder

Kultová herná spoločnosť Atari si zažila svoje chvíle slávy, no za posledné roky skôr jej význam upadá. Najnovšie sa spoločnosť rozhodla zakúpiť firmu Wonder, ktorá stojí za hybridnou hernou platformou pre Android.

Spoločnosť, ktorá hráčom priniesla také tituly ako Pac-Man, Mario Bros. či prvú videohru na svete, Pong, kupuje spoločnosť Wonder.

ZDROJ | Atari

Pozrite siLegendárna herná spoločnosť Atari plánuje otvoriť vlastnú sieť hotelov

Nedávno sme informovali o tom, ako Atari prepožičala svoje meno sieti herných hotelov, ktoré majú v najbližších rokoch vyrásť po USA. Tentokrát sa rozhodla spoločnosť Atari investovať do iného projektu.

Wonder je taktiež herná spoločnosť, ktorá vytvorila pre Android hybridnú hernú platformu. Atari plánuje využiť operačný systém WonderOS na rozšírenie možnosti cross-platformového hrania na pripravovanej retro konzole Atari VSC.

Za spoločnosťou Wonder stojí bývalý zamestnanec z vedenia štúdia Disney, Andy Kleinman, ktorý ju založil v roku 2016. Zaujímavé mená sú aj medzi investormi Wonder ako napríklad speváčka Shakira, bývalý NBA hráč Baron Davis či zakladateľ samotného Atari, Nolan Bushnell.

Na vznik Wonder sa tak zozbieralo slušných 14 miliónov dolárov. Operačný systém WonderOS mal za cieľ zjednotiť mobilný, konzolový aj PC herný zážitok cez ponuku multi-platformového hrania a streamovanie cez cloud.

ZDROJ | Atari

Pozrite siAtari VCS – legendárna herná konzola sa vracia

Som presvedčený, že Atari je ten správny partner, ktorý prinesie sľubnú technológiu Wonder na trh„, vyjadril sa Kleinman, ktorý je dlhoročný fanúšik Atari.

Akvizíciu Wonder hodnotia v Atari ako krok k smerom k využitiu technológie WonderOS na naštartovanie integrácie smartfónov s Atari VSC konzolou. Suma, za akú bola spoločnosť Wonder kúpená, zverejnená nebola.

Výsledky akvizície budeme môcť pozorovať asi až po vydaní dlho-očakávanej konzoly Atari VSC, ktorá je naplánovaná už na budúci mesiac po niekoľkých odkladoch.

ZDROJ | Atari

ZdrojAtari

Komentáre k článku