ASUSPro B9440: najľahší 14-palcový notebook s najnovšou i7

ZDROJ | ASUSASUSPro B9440

Taiwanská spoločnosť ASUS predstavila na výstave CES 2017 v americkom Las Vegas nový notebook ASUSPro B9440 s prijateľnou váhou a slušnými parametrami zameranými na pracovnú oblasť.

Ešte pred Vianocami sme vás informovali o spustení predaja konvertibilného zariadenia 2-v-1 ASUS Transformer Book T101, ktoré zaujme predovšetkým kovovým telom a obojstranným pántom pre flexibilnejšie používanie.

ASUS Transformer Book T101 bude dostupný vo farbách Rose Gold, Mint Green, Quartz Gray za odporúčanú cenu 269 eur. Ak však vlastníte notebook s výkonným procesorom, ale so slabučkou grafickou kartou, nový externý dok ASUS ROG XG Station 2 môže byť pre vás riešením.

Pozrite siASUS Transformer Book T101 sa dostáva u nás do predaja

ASUSPro B9440
ZDROJ | ASUS

V prípade, že si ale kupujete nový notebook pre pracovné účely, určite sa v prvom rade budete pozerať na jeho váhu a výdrž batérie. Následne až potom na použitý procesor, pamäť RAM a vnútorné úložisko, ktoré by malo byť jednoznačne tvorené SSD diskom.

Nový laptop ASUSPro B9440 sa môže pochváliť váhou mierne prekračujúcou kilogramovú hranicu, čím zároveň výrobca dosiahol prvenstvo medzi najľahšími 14-palcovými notebookmi.

Spomínané parametre sú tvorené najnovším procesorom Intel Core i5 a i7 (v závislosti od zvolenej konfigurácie), 16 GB pamäťou RAM a až 512 GB SSD diskom. Samozrejmosťou je displej s Full HD rozlíšením.

Pozrite siASUS ZenBook UX330UA – dostupný Ultrabook so slušnou výbavou

ASUSPro B9440
ZDROJ | ASUS

Novinka sa však nepýši len parametrami, ale aj relatívne tenkým rámikom, ktorý spolu so zaujímavým dizajnom bude úctyhodným súperom pre súčasnú konkurenciu.

Ak vás nový laptop zaujal svojimi parametrami a dizajnom na toľko, že si ho plánujete zaobstarať, budete si musieť naň počkať až do mája, teda do spustenia jeho predaja s cenou od 1 000 dolárov (približne 960 eur).

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku