Asus Zenfone V – skvelý telefón, ktorý si u nás zrejme nekúpite

ZDROJ | ASUS

Výrobcovia telefónov sa často spájajú s operátormi, aby priniesli na trh exkluzívne telefóny pre ich zákazníkov. Väčšinou ide o lacné modely, ktoré nestoja za veľa. Asus Zenfone V je ale výnimka, ktorú by sme radi videli aj u nás.

Asus Zenfone V je v prvom rade telefón, ktorý bude v predaji exkluzívne cez amerického telefónneho operátora Verizon. My sa naňho ale napriek tomu pozrieme, pretože ide o veľmi zaujímavý kúsok, ktorý nezapadá do šede klasickej ponuky operátorov.

ZDROJ | ASUS

Displej má uhlopriečku 5,2 a ide o Full HD AMOLED displej, ktorý poháňa procesor Snapdragon 820 s grafickým čipom Adreno 530 a 4 GB RAM. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 megapixelov a objektív f/2. Zaujímavejší je zadný fotoaparát so snímačom IMX318 od Sony s rozlíšením 23 megapixelov.

Pozrite siSony RX10 IV ostrí za 0,03 sekundy a fotí rýchlosťou 24 fps

Ten zvláda video v 4K UHD, pričom mu k ostrosti dopomáha optická a elektronická stabilizácia obrazu. Technológia ostrenia s názvom TriTech má zabezpečiť ultra-rýchle zaostrenie len za 0,03 sekundy. Používa pri tom laser, fázovú detekciu a sledovanie subjektu.

ZDROJ | ASUS

Interné úložisko má kapacitu 32 GB a rozšíriť sa dá microSD kartou do kapacity 256 GB. Batéria má kapacitu 3 000 mAh a cez USB-C by sa mala nabiť na 60% za 37 minút. Operačným systémom je ako zvyčajne Android 7.0 s nadstavbou ASUS ZenUI 3.0.

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie o cene alebo dostupnosti. Potvrdená je iba exkluzivita pre operátora Verizon. Dúfajme, že ASUS neskôr vydá Zenfone V aj u nás, možno pod iným menom.

ZdrojASUS

Komentáre k článku