ASUS ZenFone Max Plus – stredná trieda s 4 130 mAh batériou

ASUS počas konferencie CES 2018 predstavil smartfón ZenFone Max Plus. Telefón sa síce zaradí do strednej triedy, batéria s kapacitou 4 130 mAh by sa zišla každému.

https://www.youtube.com/watch?v=BXJXcXDlchQ

ASUS sa na našom trhu sústredí skôr na strednú triedu, výnimkou nebude ani najnovší prírastok do rodiny Zenfone, ASUS Zenfone Max Plus. Ten ponúkne 5,9-palcový displej s pomerom strán 18:9 aj batériou s kapacitou 4 130 mAh.

ZDROJ | Helpix.ru

Na prednej strane novo-predstaveného smartfónu sa nachádza 5,9-palcový panel s rozlíšením 2160 x 1080 px a čoraz bežnejším pomerom strán 18:9. Nechýba ani filter modrého svetla či 2,5D zakrivenie. Nad displejom je umiestnený 16 Mpx selfie snímač.

ZDROJ | ASUS

Ten ale nebude určený len vytváranie fotiek používateľa, ale aj odomykanie telefónu aj vďaka softvéru ZenUI. Táto kombinácia nebude taká presná ako iPhone X, no ide o rýchlu alternatívu ku klasickému odomknutiu prstom. To sa tu samozrejme nachádza tiež.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ZenFone Max Plus (M1) – prvý ZenFone s 18:9 displejom

O výkon sa bude starať osem-jadrový procesor, jednať by sa malo o čínsky MediaTek 6750T. Grafické výpočty bude mať na starosti ARM Mali-T860. Pamäť RAM typu LPDDR3 bude mať 3 alebo 4 GB v závislosti od vnútorného úložiska. To môže byť rozšírené pomocou MicroSD karty až o 256 GB. Navyše ASUS ponúkne 100 GB miesta na Google Drive cloude na jeden rok zadarmo.

ZDROJ | Helpix.ru

Zadná strana skrýva duálny fotoaparát. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx a clonu f/2.0, druhá 8-megapixlová šošovka bude určená na širokouhlé 120° zábery, podobne, ako je tomu pri vlajkových lodiach od LG.

ZDROJ | ASUS

Batéria bude mať 4 130 mAh, čo by malo v reálnom používaní znamenať približne 13 hodín prehrávania videa. ASUS pridal aj ďalšiu funkciu, ktorá by mala predĺžiť životnosť batérie dvojnásobne.

ZDROJ | Helpix.ru

Nevýhodou zostáva fakt, že ASUS Zenfone Max Plus sa začne predávať so starším Androidom Nougat, ale aj nabíjacím konektorom MicroUSB. Výhodou však je dostupnosť 3,5 mm jacku. Verzia s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom by sa mala predávať za cenu 229 dolárov. Vyšší model zatiaľ cenu ohlásenú nemá.

ZdrojASUS

Komentáre k článku