ASUS ZenFone Max Plus – stredná trieda s 4 130 mAh batériou

ASUS počas konferencie CES 2018 predstavil smartfón ZenFone Max Plus. Telefón sa síce zaradí do strednej triedy, batéria s kapacitou 4 130 mAh by sa zišla každému.

ASUS sa na našom trhu sústredí skôr na strednú triedu, výnimkou nebude ani najnovší prírastok do rodiny Zenfone, ASUS Zenfone Max Plus. Ten ponúkne 5,9-palcový displej s pomerom strán 18:9 aj batériou s kapacitou 4 130 mAh.

ZDROJ | Helpix.ru

Na prednej strane novo-predstaveného smartfónu sa nachádza 5,9-palcový panel s rozlíšením 2160 x 1080 px a čoraz bežnejším pomerom strán 18:9. Nechýba ani filter modrého svetla či 2,5D zakrivenie. Nad displejom je umiestnený 16 Mpx selfie snímač.

ZDROJ | ASUS

Ten ale nebude určený len vytváranie fotiek používateľa, ale aj odomykanie telefónu aj vďaka softvéru ZenUI. Táto kombinácia nebude taká presná ako iPhone X, no ide o rýchlu alternatívu ku klasickému odomknutiu prstom. To sa tu samozrejme nachádza tiež.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ZenFone Max Plus (M1) – prvý ZenFone s 18:9 displejom

O výkon sa bude starať osem-jadrový procesor, jednať by sa malo o čínsky MediaTek 6750T. Grafické výpočty bude mať na starosti ARM Mali-T860. Pamäť RAM typu LPDDR3 bude mať 3 alebo 4 GB v závislosti od vnútorného úložiska. To môže byť rozšírené pomocou MicroSD karty až o 256 GB. Navyše ASUS ponúkne 100 GB miesta na Google Drive cloude na jeden rok zadarmo.

ZDROJ | Helpix.ru

Zadná strana skrýva duálny fotoaparát. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx a clonu f/2.0, druhá 8-megapixlová šošovka bude určená na širokouhlé 120° zábery, podobne, ako je tomu pri vlajkových lodiach od LG.

ZDROJ | ASUS

Batéria bude mať 4 130 mAh, čo by malo v reálnom používaní znamenať približne 13 hodín prehrávania videa. ASUS pridal aj ďalšiu funkciu, ktorá by mala predĺžiť životnosť batérie dvojnásobne.

ZDROJ | Helpix.ru

Nevýhodou zostáva fakt, že ASUS Zenfone Max Plus sa začne predávať so starším Androidom Nougat, ale aj nabíjacím konektorom MicroUSB. Výhodou však je dostupnosť 3,5 mm jacku. Verzia s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom by sa mala predávať za cenu 229 dolárov. Vyšší model zatiaľ cenu ohlásenú nemá.

ZdrojASUS

Komentáre k článku