ASUS ZenFone 5 Lite – smartfón, ktorý láka na svoje štyri foťáky

ASUS v rámci svojej tlačovky na MWC 2018 okrem modelov ZenFone 5 a 5Z, predstavil aj ASUS ZenFone 5 Lite, smartfón pre všetkých milovníkov fotenia so štyrmi fotoaparátmi.

recenziaASUS ZenFone 5 – iPhone s Androidom a kvalitným displejom

ASUS sa na prvý pohľad môže pochváliť veľkým 6″ displejom a dvomi pármi fotoaparátov – zadný duálny 16 Mpx + 8 Mpx a predný duálny 20 Mpx + 8 Mpx fotoaparát, ktorý tvorí snímač Sony. Zdá sa, že zadná strana sa tiež nechala inšpirovať jabĺčkovou vlajkovou loďou.

Smartfón je primárne určený milovníkom fotenia a Instagram fanúšikov. ASUS ZenFone 5 Lite sa tiež chváli tým, že dokáže snímať širokouhlé fotky až do 120°. Zadný fotoaparát disponuje autofókusom s fázovou detekciou a dokáže snímať video v 4K Ultra HD. Počas natáčania vo Full HD dokáže snímač elektricky stabilizovať video.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ZenFone 5 a 5z – kópie iPhonu X z Taiwanu

Po stránke materiálov, ASUS ZenFone 5 Lite sa môže pochváliť skleneným panelom v prednej aj zadnej časti, ktorý mu dodáva na luxuse.

Vo vnútri smartfónu nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 630, 64 GB úložisko, 4 GB RAM a 3 300 mAh batériu. ASUS však dodáva, že konfigurácia pamäte RAM a úložiska sa môže meniť v závislosti od krajiny a regiónu, kde sa bude smartfón predávať.

Smartfón disponuje slotom pre dve SIM karty a ešte jedným slotom pre microSD kartu, ktorá môže rozšíriť úložisko až do 2 TB.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ZenBook 13 UX331UN – kompaktný Ultrabook s dedikovanou grafickou kartou

Z ďalších špecifikácií, ASUS ZenFone 5 Lite disponuje technológiou NFC s podporou Google Pay, LTE a funkciou snímaču odtlačku prsta. ASUS do smartfónu pridal aj odomykanie pomocou tváre Fast face unlock. Operačný systém je nadstavba Androidu ZenUI 58.

Zariadenie by sa na trhu malo objaviť v priebehu marca v troch farebných spracovaniach – Rouge Red (červená), Moonlight White (biela) a Midnight Black (čierna). Cena zatiaľ upresnená nebola.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojASUS

Komentáre k článku