ASUS ZenFone 3 bude obyčajný, Deluxe a Ultra

Taiwanská spoločnosť ASUS dnes predstavila trio nových smartfónov ASUS ZenFone 3. V predaji bude klasický model, ale aj model Deluxe a Ultra. Líšiť sa budú hlavne výbavou a rozmermi, dizajn bude takmer rovnaký.

RECENZIAASUS ZenFone 3: dôstojný nástupca úspešného predchodcu

ASUS ZenFone 3 2
ZDROJ | ASUS

ASUS ZenFone 3

Najnižším a zároveň najmenším modelom z nového radu ZenFone 3 bude model bez prídavku. V tele bude biť srdce Snapdragonu 625 s 14 nm Cortex-A53 procesorom s taktom 2 GHz. O grafiku sa stará Adreno 506 a chod najnovšieho systému Android N aj 3 GB pamäť RAM.

Pozrite siNAŽIVO | ASUS ZenFone 2 prekvapí nielen cenou, ale i výbavou

https://www.youtube.com/watch?v=YW9JIOZ-IXM

Zaujímavosťou je použitie jemne zaobleného skla Gorilla Glass 2.5D na oboch stranách telefónu. Pod tým predným je 5,5″ Full HD IPS displej. Nad ním je 8 Mpx Full HD webkamera. V spodnej časti telefónu je nielen nový USB-C port, ale aj vraj výkonnejší reproduktor s akýmsi 5-magnetovým meničom.

RECENZIAASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition – chuť luxusu

Fotoaparát má 16 Mpx rozlíšenie a ide o čip Sony IMX298. Ten je pod šošovkou so svetelnosťou f/2,0 s 4-osovou stabilizáciou pre foto a 3-osovou pre video. Využíva aj laserové ostrenie a zvláda Ultra HD video. Dokonca vie vytvárať až 64 Mpx zábery či vyhnať uzávierku až do 32 sekúnd. Pod fotoaparátom je aj snímač odtlačku prsta.

ZenFone 3 ponúkne 32 GB pamäť, ktorú je možné rozšíriť microSDXC kartou. Vo výbave nechýba LTE Cat6 (300/50 Mbit/s), Wi-Fi ac s MU-MIMO, Bluetooth 4.2, Dual-SI, GPS/GLONASS či 3 000 mAh batéria s technológiou QuickCharge 3.0. Cena má začínať na sume 249 dolárov.

ASUS ZenFone 3 Deluxe 3
ZDROJ | ASUS

ASUS ZenFone 3 Deluxe

Model ZenFone 3 Deluxe je takmer totožný s modelom ZenFone 3. Namiesto 2.5D skla na zadnej strane aj má zaujímavo brúsený kov.

Má taktiež o čosi väčší displej s uhlopriečkou 5,7 palca, ktoré je navyše Super AMOLED so 100% pokrytím NTSC spektra. Ten ponúkne aj funkciu Allways On, ktorú poznáme z vlajkových lodí juhokórejských výrobcov.

https://www.youtube.com/watch?v=ke34oTzEOZw

Pozrite siASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition naživo v redakcii

V tele pracuje Snapdragon 820, Andreno 530 a až 6 GB pamäť RAM. Poteší aj rýchle LTE Cat13 (600/150 Mbit/s), USB 3.0 cez USB-C port, Quick Charge 3.0 apod.

Iný je aj fotoaparát. Má 23 Mpx a ide o IMX318 od Sony. Nerobí mu problém Ultra HD video či 92 Mpx zábery skladaním fotografií dokopy. Pod ním je taktiež snímač odtlačku prsta.

Novinka bude v predaji od 499 USD za 64 GB model, v predaji má byť ale neskôr aj 256 GB model.

ASUS-ZenFone-3-Utra
ZDROJ | ASUS

ASUS ZenFone 3 Ultra

Najväčším modelom z novej trojky bude model ZenFone 3 Ultra. Ten bude mať až 6,8-palcový displej s Full HD rozlíšením. Do tela výrobca osadil procesor PixelWorks iris2+ pre lepšie prehrávanie obsahu vo vysokom rozlíšení.

Samotný smartfón ale bude pracovať na 8-jadrovom Snapdragone 652 so 4 GB pamäťou RAM. Samozrejmosťou je Wi-Fi ac, LTE Cat6, Bluetooth 4.2. Zaujímavé však je, že o NFC výrobca mlší pri všetkých troch modeloch.

Fotoaparát je totožný s modelom ZenFone 3 Deluxe. Pod ním však už nie je snímač odtlačku prsta, ten sa presunul do tlačidla Home pod displejom. V spodnej časti telefónu sú stereo reproduktory, v hornej zas 3,5 mm audio port podporujúci DTS Headphone:X 7.1 zvuk.

https://www.youtube.com/watch?v=RJAggN4sVXM

O chod sa bude starať 4 600 mAh batéria s možnosťou reverzného chodu – bude schopná nabíjať aj iné zariadenia. Chýbať by nemala ani technológia Quick Charge 3.0 či USB-C port. V predaji sa má objaviť od sumy 479 USD za verziu s 4 GB RAM a 64 GB pamäťou.

Kedy budú novinky na našom trhu a za aké ceny zatiaľ nie je známe. Informáciu doplníme po jej ohlásení.

ZdrojASUS

Komentáre k článku