ASUS ZenFone 3 Deluxe – najrýchlejší telefón na svete?

Spoločnosť ASUS je svetu známa hlavne vďaka počítačom či notebookom. Pôsobí však aj na poli smartfónov, kde sa zameriava predovšetkým na dostupnejšie telefóny. Nový počin, menovite ASUS ZenFone 3 Deluxe, však rúbe vysoko.

RECENZIAASUS ZenFone 3: dôstojný nástupca úspešného predchodcu

A slovom vysoko sa v tomto prípade myslí aj zatienenie top značiek, akými sú napríklad Samsung, Sony či HTC. Vďačiť za to môže aj procesoru, ktorý sa údajne nenachádza ešte v žiadnom inom smartfóne.

Asus Zenfone 3 Deluxe3
ZDROJ | Asus

Konkrétne ide o nový, vylepšený Snapdragon 821 z dielne Qualcommu, ktorý je taktovaný na 2,4 GHz. Ten dodáva ASUSs šťavu, aká sa zatiaľ nenachádza v smartfóne od žiadneho iného výrobcu.

RECENZIAASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition – chuť luxusu

Z vlastností môžeme ďalej spomenúť grafický čip Adreno 530, ktorý však už taký nový nie je, 6 GB pamäte RAM či až 256 GB úložného priestoru. Pre tých, ktorým sa táto hodnota stále zdá nedostatočná bude dostupné rozšírenie o pamäťovú kartu.

Asus Zenfone 3 Deluxe2
ZDROJ | Asus

Taktiež tu nájdeme zadný, 23-megapixelový fotoaparát, vpredu pôjde o hodnotu 8 megapixelov. Telefónu dominuje 5,7-palcový displej s Full HD rozlíšením, čo sa pri takejto veľkosti už niekomu môže zdať málo. Jedným z dôvodov však môže byť slabšia, 3 000 mAh batéria. Niekoho ale poteší technológia, jedná sa o Super AMOLED panel.

Pozrite siMWC 2015 | Snapdragon 820 alebo keď mobil bude poznávať a chápať

Samozrejmosťou je taktiež čítačka odtlačkov prstov aj Quick Charge vo verzii 3.0. Náročnejší majiteľ sa môže tešiť na podporu dvoch SIM kariet či prítomnosť laserového autofókusu.

Asus Zenfone 3 Deluxe4
ZDROJ | Asus

ASUS si smartfón pripravil v troch farbách, ako aj verziách, pričom najdrahšia by mala stáť až okolo 780 dolárov. Naopak najnižšia alternatíva by sa mala zastaviť na 500 USD.

ZdrojASUS

Komentáre k článku