ASUS ZenFone 3 Deluxe – najrýchlejší telefón na svete?

ZDROJ | Asus

Spoločnosť ASUS je svetu známa hlavne vďaka počítačom či notebookom. Pôsobí však aj na poli smartfónov, kde sa zameriava predovšetkým na dostupnejšie telefóny. Nový počin, menovite ASUS ZenFone 3 Deluxe, však rúbe vysoko.

RECENZIAASUS ZenFone 3: dôstojný nástupca úspešného predchodcu

A slovom vysoko sa v tomto prípade myslí aj zatienenie top značiek, akými sú napríklad Samsung, Sony či HTC. Vďačiť za to môže aj procesoru, ktorý sa údajne nenachádza ešte v žiadnom inom smartfóne.

Asus Zenfone 3 Deluxe3
ZDROJ | Asus

Konkrétne ide o nový, vylepšený Snapdragon 821 z dielne Qualcommu, ktorý je taktovaný na 2,4 GHz. Ten dodáva ASUSs šťavu, aká sa zatiaľ nenachádza v smartfóne od žiadneho iného výrobcu.

RECENZIAASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition – chuť luxusu

Z vlastností môžeme ďalej spomenúť grafický čip Adreno 530, ktorý však už taký nový nie je, 6 GB pamäte RAM či až 256 GB úložného priestoru. Pre tých, ktorým sa táto hodnota stále zdá nedostatočná bude dostupné rozšírenie o pamäťovú kartu.

Asus Zenfone 3 Deluxe2
ZDROJ | Asus

Taktiež tu nájdeme zadný, 23-megapixelový fotoaparát, vpredu pôjde o hodnotu 8 megapixelov. Telefónu dominuje 5,7-palcový displej s Full HD rozlíšením, čo sa pri takejto veľkosti už niekomu môže zdať málo. Jedným z dôvodov však môže byť slabšia, 3 000 mAh batéria. Niekoho ale poteší technológia, jedná sa o Super AMOLED panel.

Pozrite siMWC 2015 | Snapdragon 820 alebo keď mobil bude poznávať a chápať

Samozrejmosťou je taktiež čítačka odtlačkov prstov aj Quick Charge vo verzii 3.0. Náročnejší majiteľ sa môže tešiť na podporu dvoch SIM kariet či prítomnosť laserového autofókusu.

Asus Zenfone 3 Deluxe4
ZDROJ | Asus

ASUS si smartfón pripravil v troch farbách, ako aj verziách, pričom najdrahšia by mala stáť až okolo 780 dolárov. Naopak najnižšia alternatíva by sa mala zastaviť na 500 USD.

ZdrojASUS

Komentáre k článku