ASUS ZenBook Pro 15 má dotykový displej namiesto touchpadu

ASUS počas domácej výstavy Computex 2018 v taiwanskom Taipei predstavil viacero noviniek. Najväčšiu pozornosť ale mohol pútať veľký notebook ZenBook Pro s displejom namiesto touchpadu.

recenziaASUS ZenBook Pro 15 UX580GD ponúka viac ako len inovatívny ScreenPad

ZDROJ | ASUS

ASUS ZenBook Pro vychádza z len nedávno predstaveného modelu ZenBook Pro 15 UX550GD. Novinka s označením UX580GD/GE s ním zdieľa 99% výbavy, takže sa budúci zákazníci môžu tešiť až na 6-jadrový Intel Core i9 s taktom 2,9 GHz, 16 GB RAM či dedikovanú grafiku NVIDIA GeForce GTX 1050 s 4 GB pamäťou.

ZDROJ | ASUS

Rovnako je zaujímavý aj dotykový 15,6-palcový 4K Ultra HD displej s podporou ASUS Pen stylusu. Okrem iného zaujme aj prítomnosť klasického HDMI portu, no nechýbajú ani dva USB-C porty či dva klasické USB 3.0 porty. Škoda len, že čítačka pamäťových kariet zhltne len microSD formát.

https://www.youtube.com/watch?v=xUYClPbddeU

Najzaujímavejším prvkom na notebooku je však touchpad, ktorý je vlastne dotykový IPS displej. ASUS ho nazval ScreenPad. Ten v bežnom fungovaní pracuje ako klasický touchpad, no s vybranými aplikáciami vie rozšíriť svoje schopnosti o najrôznejšie skratky a rýchle voľby. Ide tak o čosi podobné, ako má Apple v notebookoch s Touchbarom.

https://www.youtube.com/watch?v=BOAsUKtwlMA

V základe bude mať touchpad s displejom konfigurovateľný panel s nástrojmi, no fungovať má aj s MS Office programami, Spotify či YouTube, ale aj kalkulačkou, kalendárom apod. Ďalšie funkcie pribudnú v závislosti od developerov.

ZDROJ | ASUS

Webkamera má však stále rovnaké smiešne rozlíšenie videa – VGA. Chýbať nebude ani snímač odtlačku prsta. Batéria bude rovnaká, ako v modeli UX550, teda ponúkne 71 Wh a výdrž zhruba 9,5 hodiny. Operačným systémom bude Windows 10 Pro.

Cena novinky bude začínať na sume okolo 2 300 dolárov. To sa však bavíme o modeli s Intel Core i5, 8 GB RAM a 256 GB SSD diskom. Top model bude minimálne o polovicu drahší. Na trhu by sa mal objaviť budúci mesiac. Ceny pre európsky trh zatiaľ nie sú známe.

ZDROJ | ASUS
ZDROJ | ASUS

ZdrojASUS

Komentáre k článku