ASUS ZenBook Pro Duo má dva displeje, ktoré vás totálne prekvapia

Nadupaný ASUS ZenBook Pro Duo ponúka druhý displej ScreenPad Plus ako šikovný a užitočný pracovný nástroj.

ASUS ZenBook Pro Duo ponúka dva displeje, oba bez kompromisov. Hlavný 15,6-pacový má rozlíšenie 4K OLED 3 840 x 2 160 pixlov a nádherný obraz. Paradoxne vás však viac zaujme ten druhý. ScreenPad Plus má IPS panel a 4K rozlíšenie s 3 840 x 1 100 pixlami. Je plne dotykový a vašu prácu prenesie do úplne iných rozmerov.

Pri pohybe oknami vo Windows 10 sa objaví menu, ktoré ponúka tri možnosti. Presunúť okno na ScreenPad Plus alebo späť na hlavnú obrazovku, možnosť Pridať, ktorá dokáže pridať aplikáciu do menu ScreenPad Plus a možnosť pomocou, ktorej roztiahnete okno na obe obrazovky. Pracovná plocha cez oba displeje je obzvlášť pohodlná, napríklad, pri surfovaní na internete. Toto si jednoducho musíte vyskúšať.

ScreenPad Plus je pritom plnohodnotné pracovné prostredie. Okno či aplikáciu, ktorú sem presuniete, môžete zväčšovať či zmenšovať vrámci displeja presne podla svojich potrieb. Ak chcete mať plochu upratanú môžete využiť možnosť automatického rozťahovania okien a aplikácií na tretiny dispeja. 

Medzi ďalšie inteligentné funkcie ScreenPad Plus patrí možnosť vymeniť obsah displejov jediným stlačením ikonky, vytvoriť prednastavenú skupinu úloh, teda vybrať až tri aplikácie, ktoré sa vám otvoria a rozložia podľa vašich predstáv len jedno kliknutie, a navigátor aplikaćií, ktorý zobrazí všetky otvorené aplikácie na ScreenPad Plus. 

Druhý displej si veľmi dobre rozumie aj s pribaleným stylusom. Vďaka funkcii Rukopis môžete robiť poznámky absolútne prirodzeným spôsobom, no zapísané budú, akoby ste ich písali na klávesnici. Mimochodom, tá sa dá pre pohodlnejšie používanie ScreenPad Plus vypnúť úplne. 

ASUS úzko spolupracuje s viacerými poprednými a známymi vývojármi softvéru, ktorí svoje aplikácie prispôsobia práve dvom displejom. Ako prvý je známy velikán Corel, ktorý na toto inovatívne pracovné prostredie prispôsobil Corel Multicam, Painter 2019 alebo VideoStudio 2019. ScreenPad Pro viete plnohodnotne využiť, aj keď vami preferovaná aplikácia nie je na dva displeje špeciálne upravená. Postranný panel z Adobe Photoshop viete na druhý displej pohodlne rozložiť, vďaka čomu premeníte hlavný displej na skutočne obrovský kreatívny priestor. 

Dvojicu displejov využije naozaj každý. Umelecky zamerané profesie získajú veľa pracovného priestoru po odložení panelov nástrojov na sekundárnu plochu, programátori si plochu pre lepšiu prehľadnosť štedro roztiahnu, streameri môžu mať na sekundárnom displeji otvorený čet aj s videooknom a manažéri môžu mať počas plánovania na hlavnom displeji otvorené na ScreenPad Plus napríklad mapy, maily alebo iný komunikačný nástroj.

Ak sa vám ASUS ZenBook Pro Duo (UX581GV) s unikátnou technológiou ScreenPad Plus páči, nájdete ho v predaji na našom trhu už od 2 999 eur v elegantom Celestial Blue prevedení. Navyše už o týždeň vám predstavíme ďalšie novinky notebooku. Sledujte nás.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

ZdrojASUS

Komentáre k článku