ASUS ZenBook 14 ukrýva výkonný hardvér v elegantnom a ultrakompaktnom tele

ASUS ZenBook 14 UX433FN neprehliadnete vďaka elegantnému a zároveň extrémne kompaktnému telu, v ktorom sa ukrýva výkonný hardvér previazaný so skvelou výdržou, na ktorý sa môžete spoľahnúť kedykoľvek a kdekoľvek, aj mimo domova či kancelárie.

Kľúčovým prvkom novinky ASUS ZenBook 14 UX433FN je 14-palcový Full HD displej, ktorý sa vďaka tenkým rámčekom NanoEdge a premyslenému pántu ErgoLift zmestil do tela bežného 13,3-palcového notebooku. Takúto priestrannú pracovnú plochu môžete mať vždy so sebou aj napriek tomu, že samotné telo notebooku na výšku nie je väčšie, ako bežný kancelárky papier vo formáte A4.

V tele s hmotnosťou iba 1,09 kilogramu a hrúbkou 15,9 milimetra sa ukrýva ôsma generácia výkonného procesoru Intel Core i7, ktorý v prípade potreby dokáže vďaka Turbo Boost navýšiť svoju frekvenciu až na 4,6 GHz. Tomuto procesoru navyše sekunduje samostatná grafická karta NVIDIA MX150 s architektúrou NVIDIA Pascal, s ktorou sa ZenBook 14 približuje k výkonu bežných desktopových počítačov.

Táto grafická karta je až 2,4-násobne rýchlejšia, než štandardný integrovaný grafický čip a ponúka dostatočný výkon nielen na úpravu fotografií alebo vykresľovanie videa, ale aj na náročnejšie 3D modelovanie objektov. O plynulý chod viacerých úloh súčasne sa napokon postará aj 16 GB pamäte LPDDRR3 RAM s výkonom 2 133 MHz.

Pozrite siASUS ZenBook 14 si zamilujete nielen kvôli 14“ displeju v tele 13,3“ notebooku!

Samotný operačný systém, jednotlivé programy, ale aj používatelia sa môžu oprieť o výkonný 1 TB SSD disk s rozhraním PCIe 3.0 x4 s 3,2 GB/s sekvenčnou rýchlosťou čítania a 2,3 GB/s sekvenčnou rýchlosťou zápisu, vďaka ktorému sa programy spúšťajú prakticky okamžite.

Hoci ASUS ZenBook 14 UX433FN ponúka výkonný hardvér, vďaka softvérovej úspore v prípade používania menej náročných programov a 3-článkovej Li-polymerovej batérii s kapacitou 50 Wh dokáže poskytnúť až 14-hodinovú výdrž batérie. Kľudne si ho môžete vziať na víkendový výlet či celodennú pracovnú cestu aj bez nabíjačky.

Pozrite siASUS ZenBook 14 ukrýva numerickú klávesnicu v touchpade!

Na cestách sa skutočne nemusíte obávať o výdrž batérie, ale ani o samotný ZenBook 14. Ten totiž prešiel náročnou vojenskou certifikáciou MIL-STD-810G, ktorou bola zabezpečená jeho odolnosť voči pádom, vibráciám, vysokým a nízkym teplotám a ďalším extrémnym podmienkam.

Pri práci na cestách budete mať dokonca k dispozícii aj numerickú klávesnicu, ktorú ASUS umiestnil v dotykovej forme priamo do touchpadu. Stlačením jediného tlačidla sa na ploche touchpadu objaví podsvietený NumberPad.

ASUS skutočne pri návrhu tohto notebooku nerobil kompromisy, čo dokazuje aj fakt, že okrem jedného USB-C portu s priepustnosťou až 10 Gb/s sa v ponuke portov nachádza aj dvojica klasických USB portov typu a (USB 2.0 a 3.1).

Pozrite siVďaka špeciálnemu pántu ErgoLift je používanie nového ASUS ZenBook 14 zábavou

Pre pripojenie väčšiny periférií tak nepotrebujete drahé adaptéry, čo platí aj pri pripojení externého monitora pomocou plnohodnotného HDMI portu alebo prístupe k súborom skrz čítačku microSD kariet.

Takúto bohatú výbavu ukrýva ASUS ZenBook UX433FN v elegantnom tele vyhotovenom v krákoľvskej modrej alebo ľadovostriebornej farbe. Obe farebné verzie sú na našom trhu dostupné už od 999 eur.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

ZdrojASUS

Komentáre k článku