ASUS ZenBook 13 UX331UN – kompaktný Ultrabook s dedikovanou grafickou kartou

ZDROJ | ASUS

ASUS na výstave CES 2018 predstavil nový ZenBook 13, ktorý ponúka dlhú výdrž batérie v ľahkom a tenkom tele. Chýbal mu ale grafický výkon, ktorý prichádza práve teraz s Ultrabookom ASUS ZenBook 13 UX331UN.

Nový ASUS ZenBook 13 UX331UN má hrúbku len 1,27 cm a váži len 1,13 kilogramov. V tomto kompaktnom tele je 13,3-palcový 4K UHD displej s podporou ASUS Pen. Tenké rámčeky zabezpečujú, že tento 13,3-palcový ASUS má menšie rozmery, ako väčšina ostatných 13-palcových zariadení. Samotný displej navyše poteší fotografov a grafikov, keďže pokrýva 100 % farebného priestoru sRGB.

ZDROJ | ASUS

Čo nás ale pri tomto modeli zaujíma najviac je výkon. O ten sa postará procesor Intel Core i7 ôsmej generácie, ktorý podporuje zrýchlenie taktu na 3,7 GHz. Procesoru sekunduje 16 GB RAM a pre používateľa je k dispozícii 1 TB SSD.

RECENZIAASUS ROG Zephyrus GX501 – nováčik s extrémne tenkým telom

Hlavným komponentom je grafická karta NVIDIA GeForce MX150. Táto grafická karta má štvornásobne väčší grafický výkon oproti integrovanej grafickej karte a to najmä pri editovaní videa, či hraní hier.

ZDROJ | ASUS

Napriek relatívne výkonnému hardvéru má ASUS ZenBook 13 UX331UN na batérii vydržať až 14 hodín. Batéria s kapacitou 50 Wh podporuje rýchle nabíjanie a na 60 % sa nabije za 49 minút.

Pozrite siASUS ROG Strix Fusion 500 – herný headset s RGB osvetlením a 7.1 zvukom

ASUS sa chváli aj tým, že táto batéria má trojnásobnú životnosť oproti iným batériám. Majitelia sa tak nemusia strachovať, že po krátkej dobe bude musieť ísť ich Ultrabook do servisu na výmenu batérie.

ZDROJ | ASUS

Aj keď ide o Ultrabook, jeho ponuka portov nie je vôbec chudobná.  Nájdeme tu jeden USB-C, dva klasické USB 3.1, HDMI v plnej veľkosti, čítačku microSD kariet a slúchadlový port. Škoda, že sa tento ZenBook nabíja cez obyčajný napájací kábel a nie cez USB-C.

ZDROJ | ASUS

ASUS ZenBook 13 UX331UN je už v predaji za 999 dolárov. Cenu a dostupnosť na našom trhu zatiaľ nepoznáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojASUS

Komentáre k článku